OpenOffice 4 już jest!

Wspólnie dbajmy o jakość OpenOffice. Używajmy wersji testowych, zgłaszajmy błędy, czuwajmy nad poziomem tłumaczeń
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

OpenOffice 4 już jest!

Post autor: quest-88 »

Od dzisiaj z serwerów można pobrać Apache OpenOffice 4.0. Lista zmian jest dosyć długa i zawiera m.in. boczny pasek ułatwiający pracę z ekranami panoramicznymi, poprawki interoperacyjności oraz zmiany wywodzące się z Lotusa Symphony (paleta kolorów, gradienty, multimedia). Nowa wersja nie jest dostępna w polskiej wersji językowej.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Awatar użytkownika
heillos
Posty: 164
Rejestracja: wt cze 02, 2009 8:19 am

Re: OpenOffice 4 już jest!

Post autor: heillos »

nawet chłopaki strony do pobierania nie umią zrobić... Mlaskam w zielony przycisk i mam redirecta do:

http://www.openoffice.org/download/n

Error 404!
No matches to your request were found.

=========

Zainstalowałem i buuu, na tym starym toolkicie to jest, tym z czasów StarOffice. LibreOffice ładnie[1] mi się z systemem już od dawna integruje.

[1] no dobra, ładnie jak ładnie, na jednym kompie dziwne śmieci na ekranie sieje :D
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: OpenOffice 4 już jest!

Post autor: Jan_J »

13 września zostało udostępnione wydanie Apache OpenOffice 4.0.1. RC 1. Ma ono m.in. wersję polskojęzyczną. Jak każde RC, jest przeznaczone przede wszystkim do testowania i zgłaszania błędów.
https://cwiki.apache.org/OOOUSERS/devel ... uilds.html
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: OpenOffice 4 już jest!

Post autor: quest-88 »

Interfejs użytkownika bardzo szybko się rysuje. :) Chciałbym, aby LO takie było.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
chris_
Posty: 171
Rejestracja: pn cze 10, 2013 1:42 pm

Re: OpenOffice 4 już jest!

Post autor: chris_ »

quest-88 pisze:Interfejs użytkownika bardzo szybko się rysuje. :) Chciałbym, aby LO takie było.
W tej chwili jedyne rozwiązanie to szybkie uruchamianie + niemagnetyczny dysk. Ale rozumiem ból, bo przy dużych dokumentach nawet to nie pomaga :)
LibreOffice (wersja stabilna) | Crunchbang
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: OpenOffice 4 już jest!

Post autor: Jan_J »

Dzisiaj ogłoszono wydanie Apache OpenOffice 4.0.1.
Z naszego punktu widzenia najważniejszą zmianą jest włączenie do wydania polskiej wersji językowej.
Zapraszamy do pobierania i aktualizacji.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ewelahoracy
Posty: 5
Rejestracja: wt paź 01, 2013 8:00 pm

Re: OpenOffice 4 już jest!

Post autor: ewelahoracy »

Jan_J pisze:Dzisiaj ogłoszono wydanie Apache OpenOffice 4.0.1.
Z naszego punktu widzenia najważniejszą zmianą jest włączenie do wydania polskiej wersji językowej.
O, bardzo dobra wiadomość! :) Przyznaję, że miałam problemy z wersją angielską, dla mnie to wybawienie od konieczności korzystania z translatora ;-).
gim
Posty: 17
Rejestracja: wt wrz 10, 2013 10:39 am
Kontakt:

Re: OpenOffice 4 już jest!

Post autor: gim »

Pobrałem parę dni temu najnowszą wersję LibreOffice 4.0.1 i zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Z pierwszych wrażeń, to zmieniła się ikona "zapisz" na bardziej dla mnie czytelną. Ale to mały drobiazg ;)
OpenOffice.org 3.4.1 na Windows XP
oraz LibreOffice 4.1.2.3
ODPOWIEDZ