[SOLVED] Błąd odczytu tabel w plikach .doc

Wspólnie dbajmy o jakość OpenOffice. Używajmy wersji testowych, zgłaszajmy błędy, czuwajmy nad poziomem tłumaczeń
Jactra
Posty: 257
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 8:51 am

[SOLVED] Błąd odczytu tabel w plikach .doc

Post autor: Jactra »

Witam.

Nie wiem co jest, ale w wersjach 3.6.1 oraz 3.6.2 mam problem z poprawnym wyświetlaniem tabel w plikach .doc.
W poprzednich wersjach (3.6.0 nie pamiętam, ale poniżej na pewno) było dobrze.

P.S.
Dodałem plik.
Ściągnąłem i zainstalowałem wersję 3.5.6. W niej jest wszystko ok.
Teraz w takim układzie mam pytanie :
1. Czemu tak się dzieje, że rzeczy, które poprawnie działają w wersji np. 3.5.6 nie działają poprawnie w wersji 3.6.x ?
2. Czym różnią się linię 3.6.x oraz 3.5.x ?
3. Które wersję w takim razie instalować w tzw. środowiskach produkcyjnych (w biurze) ?
Załączniki
Plik.doc
(16.5 KiB) Pobrany 250 razy
Tak powinno być.pdf
(59.8 KiB) Pobrany 278 razy
Tak jest.pdf
(59.88 KiB) Pobrany 289 razy
Ostatnio zmieniony ndz paź 07, 2012 4:07 pm przez Jactra, łącznie zmieniany 1 raz.
LibreOffice 5.0.2 /Vista Bussines
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Błąd odczytu tabel w plikach .doc

Post autor: quest-88 »

To po prostu regresja. W takim przypadku należy zgłosić błąd i udostępnić plik źródłowy.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Jactra
Posty: 257
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 8:51 am

Re: Błąd odczytu tabel w plikach .doc

Post autor: Jactra »

Quest-88 :
zedytowałem post i dodałem plik. Jakby mógł to ktoś zgłosić.
Dodałem też trzy pytania.
LibreOffice 5.0.2 /Vista Bussines
Minio
Posty: 323
Rejestracja: śr sie 01, 2012 1:48 am
Lokalizacja: (Poznań|Dziwnów), Polska

Re: Błąd odczytu tabel w plikach .doc

Post autor: Minio »

Również zauważyłem problem z niektórymi tabelami w linii 3.6. Chciałem to zgłosić, ale czekałem aż 3.6.2 znajdzie się w repozytorium Debiana, aby sprawdzić, czy przypadkiem błąd nie został poprawiony. Twoja wiadomość zmotywowała mnie jednak, żeby spojrzeć na to wcześniej.

Generalnie ten błąd został zgłoszony. Poprawiono go tydzień temu, ale odpowiednia łatka, niestety, nie dostała się do 3.6.2. Będzie obecna dopiero w 3.6.3.
Jeżeli masz czas i ochotę, pobierz wersję rozwojową (zdecydowanie nie nadaje się do użytku produkcyjnego!) ze strony z daily builds (wersję na Windowsa znajdziesz w katalogu „Win-x86_9-Voreppe”) i sprawdź, czy problem z Twoim dokumentem nadal występuje. Jeżeli chodzi o te pliki, na których ja zaobserwowałem problem, to otwierają się one poprawnie w wersji z 7 października.
Jactra pisze:1. Czemu tak się dzieje, że rzeczy, które poprawnie działają w wersji np. 3.5.6 nie działają poprawnie w wersji 3.6.x ?
Ponieważ kod wersji rozwojowej ciągle ulega zmianie. Usuwane są stare (nieużywane) funkcje, istniejące są modyfikowane etc. Podczas tych zmian programiści czasami popełniają błędy i psują coś, co wcześniej działało. Problemy takie powinny być wykrywane podczas testów jakości (testy automatyczne, wersje alpha i beta), ale ponieważ zespół testerów liczy niewiele osób (i, o ile mi wiadomo, każdy z nich sprawdza tylko to, co przyjdzie mu do głowy — wiele funkcji w ogóle nie jest testowanych), niektóre błędy są obecne w ostatecznych wydaniach.
Jactra pisze:2. Czym różnią się linię 3.6.x oraz 3.5.x ?
http://wiki.documentfoundation.org/ReleaseNotes/3.6
Jactra pisze:3. Które wersję w takim razie instalować w tzw. środowiskach produkcyjnych (w biurze) ?
Osobiście używałbym ostatniej wersji z danej linii, i to tylko po wcześniejszym sprawdzeniu, czy wszystkie funkcje wymagane przez pracowników działają bezproblemowo.
W każdym razie przed piątym wydaniem danej linii (.4) nawet nie ma co zawracać sobie głowy aktualizacją.
Mój blog o używaniu LibreOffice
LibreOffice 4.2.6, Debian testing amd64
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Błąd odczytu tabel w plikach .doc

Post autor: quest-88 »

Wydano RC1 LibreOffice 3.6.3 [Wersja 3.6.3.1 (Build ID: f8fce0b)].
Błąd został już usunięty.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Jactra
Posty: 257
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 8:51 am

Re: [SOLVED] Błąd odczytu tabel w plikach .doc

Post autor: Jactra »

Dzięki za informację.
LibreOffice 5.0.2 /Vista Bussines
ODPOWIEDZ