Standardowa diagnostyka

Dokumentacja tworzona przez użytkowników dla użytkowników
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Standardowa diagnostyka

Post autor: quest-88 »

Jeśli masz problem z otworzeniem pliku lub z uruchomieniem programu, zastosuj się do poniższych trzech punktów.

Uwaga! Dla LibreOffice ścieżki do plików znajdziesz w takich samych miejscach. W przypadku innych zmian, stosowna informacja będzie obok informacji do wersji dla OpenOffice'a.

Pyt: Coś mi nie działa... OpenOffice mam w wersji 3.0 (mam starszą wersję niż obecnie dostępną)
Odp: Najpierw odinstaluj starą wersję i zainstaluj najnowszą dostępną (LibreOffice / OpenOffice). Możliwe, że problem wynika z błędu w oprogramowania, i że ów błąd został już wyeliminowany.

Pyt: Mam najnowszą wersję, problem też mam.
Odp: LibreOffice 5.3 i nowsze posiadają specjalny tryb awaryjny, który ułatwia diagnostykę. Aby w niego wejść, kliknij w menu Pomoc > Uruchom w trybie awaryjnym... i postępuj zgodnie z sugestiami.
libreoffice 5.3 - tryb awaryjny.png
Jeśli posiadasz starszą wersję LibreOffice'a lub OpenOffice'a, spróbuj uruchomić pakiet z czystym profilem użytkownika. Wystarczy, że zmienisz mu nazwę i uruchomisz oprogramowanie raz jeszcze. Podczas startu, pakiet samoistnie utworzy nowy profil.

Ścieżka do profilu dla poszczególnych systemów:
Linux: /home/NAZWA_UŻYTKOWNIKA/.openoffice.org (lub ".openoffice.org2" w przypadku linii 2.x)
Linux: /home/NAZWA_UŻYTKOWNIKA/.config/libreoffice (od LibreOffice 3.5.0)
Mac: /Users/NAZWA_UŻYTKOWNIKA/Library/Application Support/OpenOffice.org/
Windows XP: C:\Documents and Settings\NAZWA_UŻYTKOWNIKA\Dane aplikacji\OpenOffice.org
Windows Vista: C:\Users\NAZWA_UŻYTKOWNIKA\AppData\Roaming\OpenOffice.org
Windows 7: C:\Users\NAZWA_UŻYTKOWNIKA\AppData\Roaming\OpenOffice.org
Windows 8-10: %appdata%\LibreOffice

Pyt: Mam czysty profil, a błąd wciąż wyskakuje
Odp: W tym przypadku usuń dane z dysku, i zainstaluj OpenOffice.org na nowo.

Windows:
Nie zważając na ostrzeżenia, usuń katalog OpenOffice.org z C:\Program Files oraz usuń resztki informacji z rejestru systemu. Wejdź w Start > Uruchom, wpisz polecenie regedit, wyszukaj (Ctrl+F) klucze zawierające słowo "soffice" i "openoffice", po czym wszystkie je usuń.

Linux:
Usuń z /opt foldery /openoffice.org i /openoffice.org3. Możesz to zrobić powoli, przez UI, lub szybko z konsoli wpisując (z poziomu roota/sudo)

Kod: Zaznacz cały

rm -Rf /opt/openoffice.org /opt/openoffice.org3

Kod: Zaznacz cały

rm -Rf /opt/libreoffice3.5
Użytkownicy dystrybucji debianopochodnych zainstalują pakiet poleceniem

Kod: Zaznacz cały

dpkg -i *.deb
###################

Są jakieś sugestie, propozycje kolejnych punktów?
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
ODPOWIEDZ