Open office 3.0 i mac

Instalacja, konfiguracja i uruchamianie w systemach Apple MacIntosh
kayetan
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 11:13 pm

Open office 3.0 i mac

Post autor: kayetan »

Witam. Przyszło mi prowadzić zajęcia w pracowni na OO 3.0 pod systemem Mac.
Zastałem już zainstalowany Open Office, ale korzystanie z programu okazuje się na wielu komputerach nielada wyzwaniem. Na jednych komputerach ta sama funkcja działa, na innych nie chce działać.
Dla przykładu ustawiamy wcięcie akapitu. Linijka pokazuje, że akapit jest wcięty, ale tekst się nie przesuwa.
Nie wiem jaka jest tego przyczyna. Może OO pod Macintoshem działa nie tak jak trzeba?
Open office 3.1, windows xp
amba_sador
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 7:03 am

Re: Open office 3.0 i mac

Post autor: amba_sador »

Witam,
chętnie przetestuję o co może chodzić. Potrzebuję dodatkowych informacji na temat wersji Ooo i systemu. Zakładam, że użytkownik na tych komputerach jest ograniczony. Sprawdziłbym prawa dostępu do plików, na których Pan pracuje.
OpenOffice 3.1 , MacOSX 10.6
amba_sador
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 7:03 am

Re: Open office 3.0 i mac

Post autor: amba_sador »

Witam.
Faktycznie w najnowszej wersji Ooo pod MacOSX (być może też w innych wersjach) akapity dziwnie działają. Z moich testów wynika, że jest to związane z domyślnymi ustawieniami nagłówków. Każdy nagłówek, w Format/Style i formatowanie, można modyfikować. W zakładce Wcięcia i odstępy są na stałe ustawione wcięcia. Żeby zmienić wcięcie względem poprzedniego nagłówka, z którym jest nasz nagłówek powiązany, zmieniamy wartości w ustawieniach albo zmieniamy suwakiem na górnej podziałce.
PS. Jeśli jest coś jeszcze co źle działa lub to co napisałem powyżej jest niezrozumiałe, proszę o wiadomość na priv.
OpenOffice 3.1 , MacOSX 10.6
ODPOWIEDZ