Problem z instalacją. Błąd 1310.

Instalacja, konfiguracja i uruchamianie w systemach Windows
Damios
Posty: 5
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 3:43 pm

Problem z instalacją. Błąd 1310.

Post autor: Damios »

Dzień dobry.
Podczas instalcji pojawia się komunikat:
Błąd 1310.Błąd pisania do pliku:
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Templates\soffice.odp. Sprawdź,czy masz dostęp do tego katalogu.
Co zrobić ?
Serdecznie pozdrawiam.
OpenOffice 3.3.0 + Java ; Windows Vista
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Problem z instalacją. Błąd 1310.

Post autor: quest-88 »

Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Damios
Posty: 5
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 3:43 pm

Re: Problem z instalacją. Błąd 1310.

Post autor: Damios »

Serdecznie pozdrawiam

Niestety do tej pory nie rozwiązałem tego problemu.
Podczas instalacji nowego już Open Office pojawia się ten sam komunikat:
Błąd 1310.Błąd pisania do pliku:
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Templates\soffice.odp. Sprawdź,czy masz dostęp do tego katalogu.

PRÓBOWAŁEM,
sposobu stąd:
http://support.microsoft.com/kb/296175/pl -->Metoda 1(nieskuteczna).
Natomiast nie wypróbowałem tej Metody 2. Co to znaczy: "1. Zainstaluj produkt, logując się bezpośrednio do serwera zawierającego pliki instalacyjne, a nie za pośrednictwem sesji Usług terminalowych. (Zaloguj się lokalnie do konsoli serwera terminali.)"?
oraz "2. Upewnij się, że konto systemowe ma uprawnienia do wszystkich niezbędnych folderów na serwerze."?
i "UWAGA: Podczas procesu instalacji Instalator Windows używa konta systemowego do uzyskiwania dostępu do wszystkich niezbędnych plików i folderów."?
Czy oznacza to konieczność ponownej instalacji Microsoft Office, czy Open Office?
Czy może to są metody równoważne, korzystając z jednej nie potrzeba próbować już drugiej?
Plik instalacyjny uruchamiam jako ADMINISTRATOR.

Próbowałem również użyć sposobów tu zamieszczonych:
http://www.searchengines.pl/Office-2007 ... 19111.html --> niestety nie udało się mi(bo nie znam angielskiego).
Dla użytkownika z tego linka skutecznym rozwiązaniem była propozycja ściągnięcia sobie Eusing Free Registry Cleaner, który znajduje błędy w rejestrze i naprawia je. Nie chcę na razie czyścić rejestru(mam pakiet antywirusowy Norton 360, który samodzielnie - chyba musi oczyszczać na bieżąco :?: ). Jeśli nie ma innego jednak sposobu :P ... (ale chcę się upewnić :geek: ).
OpenOffice 3.3.0 + Java ; Windows Vista
Arghil
Posty: 112
Rejestracja: sob lip 04, 2009 7:39 pm
Kontakt:

Re: Problem z instalacją. Błąd 1310.

Post autor: Arghil »

Proponuje sprawdzić jeszcze coś takiego:
  • odłączyć komputer od sieci,
  • wyłączyć tymczasowo antywirus,
  • zainstalować jako administrator OO.org,
  • włączyć antywirus.
Opis w powyższym odnośniku (kb296175) dotyczył raczej instalacji zdalnej a nie lokalnej na komputerze.
LibreOffice || Microsoft Office
Damios
Posty: 5
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 3:43 pm

Re: Problem z instalacją. Błąd 1310.

Post autor: Damios »

Witam

Niestety proponowany sposób okazał się nieskuteczny.
OpenOffice 3.3.0 + Java ; Windows Vista
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Problem z instalacją. Błąd 1310.

Post autor: quest-88 »

Damios pisze:Próbowałem również użyć sposobów tu zamieszczonych:
http://www.searchengines.pl/Office-2007 ... 19111.html --> niestety nie udało się mi(bo nie znam angielskiego).
Zmień nazwę C:\Config.msi na C:\Config.msi.old i uruchom deinstalator raz jeszcze.

lub wejdź w menu Start > Uruchom, wklej msiexec /unreg i zatwierdź po czym powtórz operację, ale wklej msiexec /regserver

lub olej Nortona i wypróbuj ten Eusing Free Registry Cleaner
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
ODPOWIEDZ