40 min i OO pod Win Xp zamyka się

Instalacja, konfiguracja i uruchamianie w systemach Windows
babiniec4
Posty: 53
Rejestracja: wt sie 03, 2010 10:20 pm

40 min i OO pod Win Xp zamyka się

Post autor: babiniec4 »

Witam. Szukam pomocy w zdiagnozowaniu przyczyny wyłaczania sie Openoffice w systemie win Xp. Otóż wykonałem sobie 3 arkusze kalkulacyjne w formie szablonów o wielkości ok 60kb. Każdy z nich zawiera ok 30 makropoleceń dla lepszego funkcjonowania. Arkusze są uruchamiane jednocześnie na 2-3 wirtualnych pulpitach. Wszystko działa cacy ale do momentu.... Kiedy zrobie sobie dłuższą przerwę w obliczeniach na ok 40-60 min (lecz nie w pracy komputera) to po tym czasie przestaje on reagować. W managerze zadań proces soffice.bin zaczyna pochłaniać całą pamięć(użycie pamieci). Automatycznie rozrasta się rozmiar pamieci wirtualnej w tempie 10mb na 2 sek. a użycie CPU waha się w granicach 45-100%. Dysk pracuje jak przy defragmentacji. W dalszej części rozmiar pamięci wirtualnej dochodzi do granicy ok.1,7 GB i wtedy następuje powiadomienie że OpenOffice z nieznanej przyczyny zostanie zamknięty a moje arkusze będą przywracane podczas nastepnego uruchomienia. Ten problem pojawia się na 3 różnych komputerach (starszych i nowszych)z Win Xp i najnowszą jak i wcześniejszą wersją OO.
Próbowałem już różnych rzeczy min zmiany w opcjach OO, lecz skutek jest zawsze taki sam. Z góry dziękuje za jakieś sugestie.
Apache OpenOffice 4.1.5 na Windows 10
ODPOWIEDZ