LibreOffice w trybie awaryjnym

Instalacja, konfiguracja i uruchamianie w systemach Windows

LibreOffice w trybie awaryjnym

Postprzez Jendrass » Pn maja 03, 2021 6:28 pm

Od wersji 7.1 pakietu LO, Write pracował zdecydowanie wolniej.
Od wersji 7.1.2 jest to tragedia.
Operacja "znajdź i zamień" na 120 stronach A4 trwa kilka minut ale najczęściej kończy się zawieszeniem programu.
Porady zawarte tutaj: https://help.libreoffice.org/6.1/pl/tex ... _mode.html - nie pomogły.
Mam permanentny tryb awaryjny pakietu.
Przywrócenie tryby fabrycznego nic nie zmieniło, inne opcje z porad powyżej też nie.
Postanowiłem usunąć program i zainstalować jeszcze raz.
Kiedy w Panelu sterowania/Programy i funkcje kliknąłem prawym klawiszem pokazało się menu kontekstowe: - odinstaluj, - zmień, - napraw.
Pomyślałem, SUPER, zaraz to się naprawi i kliknąłem "napraw".
BŁĄD.
Windows i Libre nie przedyskutowali niczego ze mną, tylko "pomielili" zgodnie dyskiem, pojawił się napis "instalowanie sterowników" i po restarcie straciłem dźwięk!
Perypetie opisałem tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic ... l#19413216
Pół dnia "nie moje".

Obecnie dźwięk "wrócił" natomiast Libre działa źle.
Odinstalowałem i zainstalowałem pakiet 7.0 - jest źle - poprzednio działał dobrze.
Odinstalowałem i zainstalowałem pakiet 6.4 - jest źle - poprzednio działał bardzo dobrze.
Między instalacjami usuwałem pozostawione wpisy poprzednich wersji korzystając z CCleaner'a.
INNE PROGRAMY (pakiet Corela, gra) działają poprawnie - nic oprócz LO nie zwolniło.
Co robić?
System to Win7 64. Java najnowsza, też 64.
LibreOffice 7.1.3, Windows 7
Jendrass

Re: LibreOffice w trybie awaryjnym

Postprzez Jermor » Pn maja 03, 2021 7:40 pm

W podobnej sprawie odpowiedziałem tutaj https://forum.openoffice.org/pl/forum/viewtopic.php?f=30&t=5593
Tam pomogło.
AOO 4.1.10, LO 7.0.6 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Jermor

Postprzez Jendrass » Pn maja 03, 2021 9:14 pm

Przeczytałem zanim założyłem ten temat.
Myślałem, że po deinstalacji katalog w %appdata% powinien zostać usunięty.
Może tak nie jest.
Jeśli dobrze Cię zrozumiałem to ręczne wyczyszczenie C:\Users\użytkownik\AppData\Roaming\LibreOffice\4 po deinstalacji pomoże?
Nie mam plików użytkownika do dogrania bo nie pomyślałem o starym słowniku.
Jendrass

Postprzez Jermor » Wt maja 04, 2021 8:33 am

Ten folder zostaje. Uruchomienie aplikacji z całkowicie nowej instalacji znajduje ten folder i używa jak swego. Dzięki temu użytkownik widzi np. listę ostatnio otwieranych dokumentów.
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Jermor

Postprzez Jendrass » Cz maja 06, 2021 8:57 pm

Nie zadziałało.
Zainstalowałem nowy pakiet 7.1.3 (bo z poprzednimi się nie udało).
Przed instalacją "przesunąłem" folder Libreoffice z appdata na inny dysk - napisałeś, że jeśli tego folderu nie ma, oprogramowanie w czasie instalacji go stworzy.
Tak się nie stało - po instalacji i resecie, w appdata tego folderu nie było. Za to Pakiet Libre uruchomił się w trybie awaryjnym - ale działa zauważalnie szybciej.
Skoro w tym folderze są przechowywane dane o ostatnio otwartych dokumentach, a folderu nie było, skąd Libre wiedział jaki dokument otwierałem ostatnio (bo wyświetlił ten plik w ostatnio otwieranych)?
Ostatnio edytowano Pt maja 07, 2021 5:05 pm przez Jendrass, łącznie edytowano 1 raz
Jendrass

Postprzez Jermor » Pt maja 07, 2021 2:46 pm

Trudno mi to skomentować. W sprawie instalacji nowych wersji oprogramowania kieruję się tymi oto wypowiedziami znajdującymi się w Wikipedii:
Cykl wydawniczy LibreOffice jest oparty na czasie. Oznacza to, że nowa wersja może zostać opublikowana nawet wtedy, gdy zawiera znane błędy[48].

Poza wyjątkowymi sytuacjami, nowe funkcje dostępne są wyłącznie w nowych liniach pakietu. Te z kolei wydawane są dwa razy do roku, w lutym oraz w lipcu. Linia identyfikowana jest za pomocą pierwszych dwóch liczb w numerze wersji, np. 4.3 lub 5.1.

Każda linia otrzymuje około sześciu wydań poprawkowych, które nie wprowadzają nowych funkcji, ale usuwają znalezione błędy. Wydania poprawkowe są publikowane co miesiąc do momentu osiągnięcia przez daną linię stabilności, a później co dwa miesiące. Kryteria „stabilności” nie są ściśle określone, ale zazwyczaj uznaje się, że linia jest stabilna od trzeciego lub czwartego wydania poprawkowego. Wydania poprawkowe są identyfikowane za pomocą ostatniej (trzeciej) liczby w numerze wersji. Np. 4.3.6 oznacza szóste wydanie poprawkowe linii 4.3, zaś 5.1.4 oznacza czwarte wydanie poprawkowe linii 5.1.

W dowolnym momencie na stronie internetowej pakietu dostępne są do pobrania dwie różne wersje:

wersja dojrzała (ang. still) (czwarte lub wyższe wydanie poprawkowe danej linii), przeznaczona dla użytkowników, którym zależy na stabilności;
wersja młodsza (ang. fresh) (trzecie lub niższe wydanie poprawkowe danej linii), przeznaczona dla testerów oraz pierwszych naśladowców (ang. early adopters).

Nową wersję instaluję dopiero po ukazaniu się czwartej wersji poprawkowej, unikając w ten sposób kłopotów z niedopracowaniami.
Ważne!
Jermor

Postprzez Astur » Pt maja 07, 2021 7:14 pm

Czy to znaczy, że po wersji fresh 7.1.[4lub5] nastąpi wersja still 7.1.[5lub6] i zostanie opublikowana 7.2.0 jako fresh?

I co znaczą ostatnie liczby w numerze wersji np.: 6.0.7.3, 7.0.5.2, 7.1.2.2?
Peppermint 10 — LibreOffice 6.0.7 i 7.1.3
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
Astur

Postprzez Jan_J » Pt maja 07, 2021 9:11 pm

Astur napisał(a):I co znaczą ostatnie liczby w numerze wersji np.: 6.0.7.3, 7.0.5.2, 7.1.2.2?
Moim zdaniem numer „wersji wersji” liczony wraz z pre-release (czyli wersjami beta).
JJ
LO (6.2|7.0) ∙ AOO 4.1.9 ∙ Python 3.8 ∙ Unicode 13 ∙ LATEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Fedora|CentOS|SUSE)
Jan_J

Powrót do Windows