Pagination/Pager

Rozszerzenia i szablony. Jeśli masz problem z instalacją lub z właściwą pracą dodatku, to forum jest odpowiednim miejscem do zadania pytania
Mary Ghostwritter
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 26, 2015 1:30 am

Pagination/Pager

Post autor: Mary Ghostwritter »

Długi czas używałam Oo 3.1 z dodatkiem Pagination: było ok, chociaż czasami gubił nienumerowane strony. Ostatnio coś mnie podkusiło, i zrobiłam aktualizację Oo do 4.1 -> pagination zwariował, w ogóle nie wyświetlał rozszerzenia "More", miał jedynie suchą opcje numerowania stron "jak leci". To samo Pager. Odinstalowałam Oo 4.1, postawiłam na nowo Oo 3, tym razem 3.3, Pagination jest, opcja "More" jest, ale... na ukończonym dokumencie wywala mnie do basica i krzyczy, że "Niedopuszczalna wartość lub typ danych. Indeks poza zdefiniowanym zakresem". Jak indeks poza zakresem: mam włączone stopki, format b5, marginesy 2,5, od dołu 1,25. Ktoś coś wie? :crazy:
Załączniki
pagination.jpg
OpenOffice 3.3 na Windows 7
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pagination/Pager

Post autor: Jan_J »

OpenOffice 3.3 i 4 winny mieć całkiem rozłączne kartoteki konfiguracyjne. Po instalacji 4 przy pierwszym uruchomieniu dokonuje się próba przeniesienia konfiguracji osobistej ze starszej wersji.
Ale na wszelki wypadek może warto odinstalować Pagination w 3.3 i zainstalować raz jeszcze?
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Mary Ghostwritter
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 26, 2015 1:30 am

Re: Pagination/Pager

Post autor: Mary Ghostwritter »

:cry: Odinstalowałam Oo 3.3 (za pomocą revo, łącznie z indeksami etc.), postawiłam ponownie, otwieram dokument, chcę wstawić strony - i jest to samo. Ba: pomyślałam, że może skoro ten dokument był utworzony za pomocą wersji programu sprzed reinstalacji, to może jest jakoś inaczej sformatowany, zatem otworzyłam nowy, świeży dokument, zrobiłam sekcje, nowe numery przypisów dolnych itd. (generalnie sporo zabawy), ukończyłam ten nowy dokument, ZNOWU chcę wstawić strony - no i błąd. TEN SAM. Jakiś inny pomysł?
OpenOffice 3.3 na Windows 7
Mary Ghostwritter
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 26, 2015 1:30 am

Re: Pagination/Pager

Post autor: Mary Ghostwritter »

Nowa koncepcja -> bo w sumie składam ten dokument z tekstów pisanych przez różnych ludzi, w tym fragmenty są po rosyjsku; w basicu w tym kodzie błędu wyskakuje mi że 'При включении-выключении флажка "Нумеровать все страницы". Czyli, że ktoś w którymś z tych tekstów zablokował numerację stron. Zmieniłam wszystkie style na domyślne, ale błąd wyskakuje dalej: ktoś ma pomysł, jak to wyłączyć?
OpenOffice 3.3 na Windows 7
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pagination/Pager

Post autor: Jan_J »

Jeżeli dasz radę odtworzyć błąd w małym dokumencie o neutralnej zawartości (takiej, którą spokojnie możesz upublicznić) i załączysz go do postu na forum, można zajrzeć. Spodziewam się, że do zrozumienia przyczyn może być konieczna analiza kodu XML dokumentu.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ