Wolniejsze działanie na windows 7

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
qbass86
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 02, 2011 4:27 pm

Wolniejsze działanie na windows 7

Post autor: qbass86 »

Witam!

Jestem uzytkownikiem openoffice'a od kilku lat. Stosowałem go na kilku kompach pod windowsem XP.
Kilka dnie temu kupiłem nowy komputer z windowsem 7, pobralem najnowsza wersje openoffice'a i spotkala mnie niespodzianka.
Mianowicie nawet z ladowanie w autostarcie strasznie wolno chodzi, szczegolnie przy zapisywaniu pliku (wrecz zwisa Calc) lub eksporcie do pdf'u a to max 1 stronnicowe pliki (faktura VAT), czy wiecie czym to może być spowodowane?
Jest to dla mnei strasznie irytujace, gdyz pracuje na tym programie dosc czesto.

Pozdrawiam
Kuba
Openoffice 3.2.1 na Windows 7
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Wolniejsze działanie na windows 7

Post autor: quest-88 »

Witaj

Wykonaj standardową diagnostykę.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
qbass86
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 02, 2011 4:27 pm

Re: Wolniejsze działanie na windows 7

Post autor: qbass86 »

Witam!

Wykonałem, niestety problem da;lej ten sam. Wyglada to tak, że gdy np. zamykam plik calc'a i dam zapisz to wisi mi kilkadziesiąt sekund i dopiero sie zamyka :/, a komputer bardzo szybki, wiec albo to winda windowsa 7 albo openoffice;a.
Openoffice 3.2.1 na Windows 7
qbass86
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 02, 2011 4:27 pm

Re: Wolniejsze działanie na windows 7

Post autor: qbass86 »

co ciekawe pobralem openoffive'a 2.4.2 i dziala szybko, ja juz nie iwem o co chodzi, ale jednak w starej wersji brakuje kilku funkcjonalnosci...
Openoffice 3.2.1 na Windows 7
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Wolniejsze działanie na windows 7

Post autor: quest-88 »

Tzn. spowolnienie występuje w 3.2.1, a w 2.4.2 jest OK. A czy w 3.2.0 (lub najnowszej, anglojęzycznej - 3.3.0) reaguje tak samo powoli jak 3.2.1?

Nie wiem czy to zadziała (znalezione na anglojęzycznym forum):
Narzędzia > Opcje > Ładuj/Zapisz > Ogólnie > Załaduj ustawienia drukarki z dokumentami. Odptaszkuj.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
ODPOWIEDZ