OpenOffice.org a uczelnie wyższe.

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
klusi0
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 16, 2010 3:19 pm

OpenOffice.org a uczelnie wyższe.

Post autor: klusi0 »

Witam,

Ostatnio zetknąłem się z następującym problemem natury prawnej:
Firma w której pracuję zajmuje się produkcją oprogramowania głównie dla uczelni wyższych. W jednej z funkcjonalności naszego systemu została wykorzystana integracja z pakietem OpenOffice.org.
Chodziło dokładnie o wykorzystanie kilku funkcjonalności udostępnianych przez ten pakiet przez naszą aplikację.
Oprogramowanie OpenOffice.org jest udostępniane na licencji LGPL (Lesser General Public License) które to daje twórcy pełną swobodę w ustalaniu opłat za napisany przez siebie program bądź bibliotekę.
Idąc za ciosem sprawdziłem stanowisko twórcy OpenOffice.org na temat opłat i sposobu licencjonowania tegoż oprogramowania. Doszedłem do następujących linków na stronie głównej projektu:
why: Why OpenOffice.org
why: Why OpenOffice.org
Jak dla mnie stanowisko ich wyraźnie mówi o braku opłat za licencję i o braku ograniczeń w wykorzystywaniu tegoż pakietu przez uczelnie i firmy z branży IT.
Jednakże klient nie jest specjalnie przekonany do legalności wykorzystania tego oprogramowania przez uczelnię.

Proszę o odpowiedź czy ten pakiet można w ten sposób wykorzystać.

Z wyrazami szacunku,
Tomasz Mikuś
OpenOffice 3.2 na Windows Vista
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: OpenOffice.org a uczelnie wyższe.

Post autor: quest-88 »

Witam.

Prawidłowo Pan wydedukował. OpenOffice.org jest licencjonowany na LGPL 3 i można go bezpłatnie używać biznesie oraz w edukacji.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
ODPOWIEDZ