Odwrócone kolory toolbara

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
slead
Posty: 2
Rejestracja: pt paź 29, 2010 8:35 pm

Odwrócone kolory toolbara

Post autor: slead »

Witam, do dziś byłem zadowolonym użytkownikiem OpenOffice. Pojawił się jednak bug (?) z którym nie potrafię sobie poradzić. Otóż po zainstalowaniu wersji 3.2 z Javą na komputerze z windows XP wszystkie ikony w pasku narzędzi wyglądają zupełnie nieczytelnie - mają odwrócone kolory. O ile ikony typu "drukuj", czy "otwórz plik" można przeboleć - rażą tylko po oczach - to ikony typu "wyrównaj" etc są zupełnie niewidoczne. Dodam jeszcze, że przy odpaleniu OOo z launchera tło wyboru programu jest czarne i ponownie niczego nie widać. Pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem ustawienia / sterowniki karty graficznej (Nvidia), wszystko wydaje się być w porządku. Wyłączyłem antywirusa (Kaspersky) na czas prób, zrestartowałem komputer, przeinstalowałem cały pakiet OOo, zmieniałem typ / styl ikon w narzędziach szukałem rozwiązania na dziesiątkach stron - bezskutecznie, aż trafiłem tutaj. Mam nadzieję, że będą mi Państwo w stanie pomóc, gdyż jest to komputer dziadka i nie chcę zawieść jego oczekiwań. Pozdrawiam.
OpenOffice 3.2 na XP, OpenOffice 3.2 na Vista
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Odwrócone kolory toolbara

Post autor: quest-88 »

Narzędzia > Opcje > OpenOffice.org > Widok > Rozmiar i styl ikon > Galaxy (lub inne, teraz pewnie masz "Wysoki kontrast").
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
slead
Posty: 2
Rejestracja: pt paź 29, 2010 8:35 pm

Re: Odwrócone kolory toolbara

Post autor: slead »

Nie mam, sprawdzałem każdą możliwą opcję w tym menu.

Edit: Ale faktycznie wygląda to identycznie jak wysoki kontrast, z tym, że nawet gdy jest ustawione Galaxy czy coś innego zostaje zachowany ten wygląd.
OpenOffice 3.2 na XP, OpenOffice 3.2 na Vista
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Odwrócone kolory toolbara

Post autor: quest-88 »

Wykonaj standardową diagnostykę.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
ODPOWIEDZ