Pliki same się zamykają i tracę niezapisane dane [SOLVED]

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
matidran
Posty: 2
Rejestracja: ndz paź 11, 2020 10:45 pm

Pliki same się zamykają i tracę niezapisane dane [SOLVED]

Post autor: matidran »

Dzień dobry
Mam taki kłopot, pojawiający się zarówno w przypadku Writera i Calc:
Nagle plik się zamyka, jest informacja rozpocznij odzyskiwanie i oczywiście tracę wszystko co właśnie napisałem.
Nie widzę, żadnej prawidłowości w tym zamykaniu.
Odinstalowałem OpenOffice i zainstalowałem na nowo. To samo.
Wcześniej przez kilka lat bez kłopotów używałem tego programu na innym komputerze, być może była to starsza wersja OF, i nie chciałbym z niego teraz zrezygnować.
Podpowiedzcie proszę jaka może być przyczyna?
pozdrawiam serdecznie
MO
Ostatnio zmieniony pn paź 12, 2020 4:00 pm przez matidran, łącznie zmieniany 1 raz.
OpenOffice 4.1.7
Windows 10 Home
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2233
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Pliki same się zamykają i tracę niezapisane dane

Post autor: Jermor »

Moja odpowiedź może nie pomóc, ale warto wiedzieć o tym, że odinstalowanie pakietu nie usuwa konta użytkownika, które znajduje się w folderze C:\Users\Użytkownik\AppData\Roaming\OpenOffice\4\user (oczywiście w systemie Windows). Dlatego po ponownym zainstalowaniu oprogramowania odtwarzane są wszystkie powiązania z tym kontem. Jeśli przyczyna tkwi w danych użytkownika, to zostaje przywrócona do tej "nowej" instalacji.
Należałoby zatem po odinstalowaniu, zmienić nazwę folderu "user" na inną, po to, aby nowa instalacja ponownie go utworzyła.
Warto też abyś zastanowił się nad przejściem do oprogramowania LibreOffice. Wszystko co masz w Apache OpenOffice będzie funkcjonowało w tym nowym środowisku. Libre rozwija się dużo szybciej niż Apache OpenOffice. Jeśli zdecydujesz się na instalację to zainstaluj wersję, o której twórcy piszą, że jest wersją stabilną, a nie tę, którą traktują jako produkt dla entuzjastów nowinek technologicznych.
Zrób to zatem z tej strony https://www.libreoffice.org/download/download/. Polska strona pobierania oferuje jako stabilną wersję, która w serwisie LibreOffice jest uważana za właśnie tę dla entuzjastów.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
matidran
Posty: 2
Rejestracja: ndz paź 11, 2020 10:45 pm

Re: Pliki same się zamykają i tracę niezapisane dane

Post autor: matidran »

Bardzo dziękuję, spróbuję rozwiązania nr 2, czy zainstalowałem już Libre.
pozdrawiam
MO
OpenOffice 4.1.7
Windows 10 Home
ODPOWIEDZ