Symbol wtyczki w miejscu obiektów. Jak ją wyłączyć?

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
NikodemFM
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 11, 2020 3:10 pm

Symbol wtyczki w miejscu obiektów. Jak ją wyłączyć?

Post autor: NikodemFM »

Witam wszystkich forumowiczów,

Podczas pisania pracy magisterskiej korzystałem często z formuł, aby stworzyć wzory matematyczne. Któregoś dnia otwieram swoją pracę i w miejscu wzorów pojawiły się symbole wtyczek:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg (5.75 KiB) Przejrzano 3683 razy
Czy ktoś wie, w jaki sposób tą wtyczkę wyłączyć, aby przywrócić wcześniejsze wzory? Tych obiektów stworzyłem około 50-ciu, więc ręczna zmiana raczej nie wchodzi w grę.
Znalazłem Edytuj -> Wtyczka i odznaczyłem tą opcję, jednak symbol wtyczki dalej jest. Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc ;)

Wersja, którą używam: OpenOffice Writer 4.1.2 z rozszerzeniem .odt

Pozdrawiam,
Nikodem
OpenOffice 4.1.2 na Windows 7
Jan_J
Posty: 4557
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Symbol wtyczki w miejscu obiektów. Jak ją wyłączyć?

Post autor: Jan_J »

Pytanie, jak były pisane te wzory, w szczególności czy wbudowanym edytorem równań czy zewnętrznym, i czy dokument jest oglądany na komputerze skonfigurowanym tak samo (w sensie dostępu do zewnętrznych edytorów) jak ten na którym powstawał.

Zobacz też Narzędzia→Opcje→Writer→Widok, czy tam coś nie jest wyłączone.
JJ
LO (7.6) ∙ AOO (4.1) ∙ Python (3.11|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
NikodemFM
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 11, 2020 3:10 pm

Re: Symbol wtyczki w miejscu obiektów. Jak ją wyłączyć?

Post autor: NikodemFM »

Wzory były pisane wbudowanym edytorem. Robiłem Wstaw -> Obiekt -> Formuła i następnie za pomocą odpowiednich poleceń pisane były wzory czy inne ułamki. Np {a+b+c} over {d} czyli (a+b+c)/d.

Dokument oglądam tak samo, jak wcześniej. Regularnie otwierałem ten plik i wszystko było dobrze, a przedwczoraj pojawił się problem z tymi wzorami i jest symbol wtyczki.

Wszedłem w Narzędzia -> Opcje itd i tu wszystko jest włączone.
OpenOffice 4.1.2 na Windows 7
Jan_J
Posty: 4557
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Symbol wtyczki w miejscu obiektów. Jak ją wyłączyć?

Post autor: Jan_J »

Zrób kopię swojego dokumentu w innym, pustym folderze. W ogóle, cokolwiek będziesz robić, MIEJ KOPIĘ ZAPASOWĄ PLIKU.

Potraktuj ją jakby była plikiem .zip (tak naprawdę plik .odt JEST plikiem .zip) i rozpakuj ją.
Powstanie wiele plików i folderów. Każda formuła winna znajdować się w osobnym folderze, nazwanym "Object 1", "Object 2", itd.
Wewnątrz, w pliku content.xml, winien być jej opis w języku MathML (tylko pro forma) oraz jako adnotacja w języku StarMath.

Tyle gwoli uspokojenia, czy pracy szlag nie trafił. A co zrobić żeby równia było widać to inna sprawa; może ktoś wpadnie na pomysł. Myślę że nie jest to rzecz poważna.

Czy na innym koputerze z Writerem też widać źle? albo przynajmniej na koncie innego użytkownika?

Jak nie, i jak nie poradzisz sobie, to możemy wrócić do sprawy.
JJ
LO (7.6) ∙ AOO (4.1) ∙ Python (3.11|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2233
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Symbol wtyczki w miejscu obiektów. Jak ją wyłączyć?

Post autor: Jermor »

Takie zapytania:
Czy, gdy klikasz dwukrotnie w obiekt przechodzisz do edytora równań?
Jeżeli tak, to wydaje mi się, że formuły znajdują się nadal w dokumencie.
Czy, jeśli skopiujesz fragment tekstu z formułą i wkleisz go do nowego pustego dokumentu, masz taką sama sytuację?
Jeśli tak, to zamieść ten nowy dokument na forum. Może w nim coś znajdziemy.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ