czarny wydruk

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
munio1201
Posty: 2
Rejestracja: czw sty 02, 2020 5:33 pm

czarny wydruk

Post autor: munio1201 »

Witam
Mam problem z wydrukami z LibreOffice_6.3.4_Win_x64, na Windows 10 drukują mi na czarnym tle białe litery (cała strona czarna i białe napisy) - drukarka to Brother MFC-L2720DW. Jeśli zmienię na PDF też wydruk jest na czarnym, białe litery, chociaż podgląd wydruku pokazuje, że wszystko jest prawidłowo a tworzenie np faktury też jest prawidłowe. Przerzucając pliki do innego komputera druk jest prawidłowy, jeśli otrzymam od kogoś pliki do druku też są prawidłowe, więc z ustawieniami drukarki jest wszystko w porządku. Muszą być gdzieś ustawienia w programie LibreOffice, tylko nie mogę tego nigdzie znaleźć albo coś przeoczyłem. Może, ktoś miał podobny problem i może mi wskazać rozwiązanie - będę wdzięczny
Pozdrawiam.
LibreOffice_6.3.4_Win_x64 system operacyjny Windows 10
Jan_J
Posty: 4557
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: czarny wydruk

Post autor: Jan_J »

Najpierw sprawdź jak wygląda wydruk na tę samą drukarkę, ale w 6.2.8.
zmienę na PDF
To znaczy PDF wygląda na ekranie jak czarny na białym, a drukuje się odwrotnie?
Czy dotyczy to PDF-ów z LibreOffice, czy wszystkich?
Jak wygląda drukowanie takiego PDFa gdzie indziej?
JJ
LO (7.6) ∙ AOO (4.1) ∙ Python (3.11|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
tomeh
Posty: 108
Rejestracja: pn mar 06, 2017 9:17 am
Kontakt:

Re: czarny wydruk

Post autor: tomeh »

A podgląd wydruku dokumentu jak wygląda? Kiedyś miałem tak ze białe litery były a z białej karty robiła się czarna. Jak patrzyło się na podgląd wydruku to też to było widać. Moim rozwiązaniem problemu było przeinstalowanie programu, także nic nie było w ustawieniach widocznego aby mogło roić takie wydruki.
Libre office. Treści technologiczne ToTemat.pl z filmami.
munio1201
Posty: 2
Rejestracja: czw sty 02, 2020 5:33 pm

Re: czarny wydruk

Post autor: munio1201 »

Witam serdecznie
Dziękuję za zainteresowanie moim problemem. Dopiero po 2 - 3 krotnym odinstalowywaniu i ponownym zainstalowaniu programów problem się rozwiązał. Nie mam pojęcia, gdzie był problem. Trzy dni zajęło rozwiązanie prodlemu i nawet informatyk rozkładał ręce.
Dziękuję i pozdrawiam wszystkich.
LibreOffice_6.3.4_Win_x64 system operacyjny Windows 10
ODPOWIEDZ