Przypiete dokumenty w pasku zadań

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
Stendo
Posty: 1
Rejestracja: śr lis 28, 2018 8:02 pm

Przypiete dokumenty w pasku zadań

Post autor: Stendo »

Witam,
mam poprzypinanych kilka najczęściej używanych dokumentów zarówno w Writer-ze jak i Calc.
Za każdą aktualizacją te przypięte znikają. Czy da się jakoś je zachować ? Jest jakiś plik, w którym są one zapisane ?
OpenOffice 6.1.3 na Windows 10
Jan_J
Posty: 4557
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przypiete dokumenty w pasku zadań

Post autor: Jan_J »

Rozumiem że aktualizacja dotyczy systemu operacyjnego (Windows 10) a nie OpenOffice'a?

Rozwiązanie mało poważne: polubić. Twórcy systemu operacyjnego wiedzą lepiej od nas, co jest nam naprawdę potrzebne.

Rozwiązanie poważne: zorientować się, gdzie system przechowuje pliki odpowiedzialne za skróty, i albo je odtwarzać z kopii, albo je chronić przed usunięciem.
Może pomoże: http://forum.jdtech.pl/Watek-windows-10 ... ikaty-ikon (dyskusja jest o czym innym, ale w jest opisana ścieżka do w.w. miejsca). Albo ktoś inny sprawdzi ją bezpośrednio w Windows 10 (aktualnie nie mam dostępu do tej wersji Windows)
JJ
LO (7.6) ∙ AOO (4.1) ∙ Python (3.11|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
tomeh
Posty: 108
Rejestracja: pn mar 06, 2017 9:17 am
Kontakt:

Re: Przypiete dokumenty w pasku zadań

Post autor: tomeh »

Ja mam przypięcie calc na windows 8.1 to pasu adresu szybkiego uruchamiania skróty tych plików. W sensie klikałem na dokument prawym myszki, zrób skrót, następnie ten skrót umieszczałem jako ikona na pasku zadań. Nigdy po aktualizacji nic mi nie zniknęło. Fizycznie kieruje do pliku wtedy bez względu na aktualizacje czy zmiany pliku.
Libre office. Treści technologiczne ToTemat.pl z filmami.
ODPOWIEDZ