Odzyskanie nadpisanej wersji dokumentu

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
Marcinn
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 22, 2019 6:52 pm

Odzyskanie nadpisanej wersji dokumentu

Post autor: Marcinn »

Witam. Jestem tu nowy i próbowałem znaleźć informacje na temat odzyskania nadpisanej kopii ale nie znalazłem stąd mój wątek.
Około tydzień temu przez kilka godzin tworzyłem pismo w Dokumencie Tekstowym. Pismo otworzyłem z pendrive oraz zapisywałem je tam bezpośrednio. Wczoraj zamiast zgrać świeżą wersje z pendrive na laptopa (jako kopia zapasowa) do omyłkowo z laptopa wrzuciłem starą kopię dokumentu na pendrive jednocześnie nadpisując świeży tekst z pendrive. System zapytał czy skopiować bo nazwy plików są podobne z tym że popełniłem błąd bo zamiast nowszy plik z pena wrzucić na laptopa to starszy plik z laptopa wrzuciłem na pena tracąc tym samym cały nowy dokument.
Pytanie jak to odzyskać, ten nowy dokument jaki był zapisany na pendrive przed nadpisaniem.
Jeśli ktokolwiek ma jakieś sugestie to bardzo proszę o info. Sprawa mega pilna z uwagi na zawartość dokumentu.
openOffice 4.1.5
windows 10
Jan_J
Posty: 4557
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odzyskanie nadpisanej wersji dokumentu

Post autor: Jan_J »

metody niezależne od systemu operacyjnego:
przeszukanie obszaru dysku nie zajętego przez pliki; np. photorec (https://www.cgsecurity.org/wiki/PhotoRec)

metody zależne od systemu:
przywrócenie pliku w poprzedniej wersji (teoretycznie możliwe w W10, ale wymaga wcześniejszego skonfigurowania)
JJ
LO (7.6) ∙ AOO (4.1) ∙ Python (3.11|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Marcinn
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 22, 2019 6:52 pm

Re: Odzyskanie nadpisanej wersji dokumentu

Post autor: Marcinn »

Witam
Dziękuję za szybka odpowiedź.
Nie jestem jakoś biegły w tej tematyce ale z tego co zrozumiałem pierwsza metoda dotyczy instalacji aplikacji i próbie odzyskania nadpisanego pliku za jej pośrednictwem. Całkowicie nie wiem o co chodzi w tej drugiej metodzie. Jeśli to możliwe proszę przełożyć to na jakiś język dla laika. Chyba, że jest możliwość porozmawiać telefonicznie to byłbym wdzięczny bo sprawa dotyczy bardzo ważnego pliku tekstowego. Mój nr 793 997 112 -Mariusz. W razie co mam Windows 10.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr paź 23, 2019 10:39 pm przez Jan_J, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Post zawiera dane wrażliwe (telefon). Nie zatwierdzam bez wyraźnego sygnału od autora
openOffice 4.1.5
windows 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2233
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Odzyskanie nadpisanej wersji dokumentu

Post autor: Jermor »

Metoda zależna od systemu wspomniana przez Jana_J.
Windows 10 ma możliwość automatycznego tworzenia kopii zapasowych wybranych plików. Możliwość ta jednak musi być najpierw aktywowana a następnie sparametryzowana. Podejrzewam, że wielu użytkowników o tym nie wie a standardowo ten aspekt pracy Windows 10 jest nieaktywny.
Najlepiej poczytać o tym np. tutaj http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... robic.html
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ