Usuwanie znaku nowej linii przy kopiowaniu do schowka

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
karaluh
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 19, 2010 12:41 pm

Usuwanie znaku nowej linii przy kopiowaniu do schowka

Post autor: karaluh »

Przy kopiowaniu do schowka aktywnej komórki do jej zawartości dodawany jest znak nowej linii. W jaki sposób mogę zmienić to zachowanie Calca?
OOo 3.2 Windows & Linux
zulu144
Posty: 92
Rejestracja: sob gru 12, 2009 3:27 am

Re: Usuwanie znaku nowej linii przy kopiowaniu do schowka

Post autor: zulu144 »

Kopiowanie wraz z wklejaniem w arkuszu to złożony proces. Zobacz jakie opcje są przy wklejaniu specjalnym.
Nawet kasowanie też ma wiele możliwości.

Po pierwsze, gdy kopiujesz całą komórkę to razem ze znakami szesnastkowo: 0D i 0A czyli CR-powrót karetki i LF- nowa linia pod Windows.
Gdy chcesz skopiować samą zawartość komórki bez znaków sterujących, to kopiujesz "wnętrze komórki" najprościej z wiersza wprowadzania u góry.

Nie kombinowałbym , ze zmianą ustawień ani makrami, bo utracić można zbiorowe "powielanie".

Nie wiem co chcesz uzyskać, dlatego tylko taka odpowiedź.
AOO 4.1.7 na WIN7; LO 6.3.2 portable
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Usuwanie znaku nowej linii przy kopiowaniu do schowka

Post autor: Jan_J »

To nie jest takie głupie. Komórka/region jest w pewnym sensie całością; podobnie zawartość csv/tsv powinna się składać z kompletnych wierszy.
Ja bym raczej kombinował z wynikami wstawienia zawartości schowka. Ale to zależy, do czego ci ta właściwość potrzebna.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
karaluh
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 19, 2010 12:41 pm

Re: Usuwanie znaku nowej linii przy kopiowaniu do schowka

Post autor: karaluh »

Dziękuję za odpowiedzi. Problemem nie jest Calc - Excel zachowuje się identycznie - lecz program do generowania listów przewozowych. Wyszukiwanie nie działa z powodu "doczepionych" dodatkowych znaków w przypadku kopiowania z arkusza. O możliwości kopiowania z wiersza wprowadzania wiedziałem, dzięki. Przycisnę w takim razie producenta programu.
OOo 3.2 Windows & Linux
ODPOWIEDZ