zginął mój stary dobry OO - POMOCY

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
mariuszmaj
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 14, 2019 3:39 pm

zginął mój stary dobry OO - POMOCY

Post autor: mariuszmaj »

Hej,
Przez wiele lat korzystalem z OO majac otwarte wiele dokumentow jednoczesnie, system czasem sie aktualizowal, czasem restartowalem komputer, ale nigdy nie zamykalem owych dokumentow bo mądry OO po ponownym uruchomieniu kompa zawsze po odpaleniu odzyskiwal mi te dokumenty i zawsze znow mialem je na wierzchu. Nawet nie pamietam nazw niektorych z nich, ale rzeczy ktore tam zapisywalem sa dla mnie baaaaardzo wazne. No i dzis wylaczyl sie komp (chyba rozladowala bateria). Uruchomilem go i odpalilem jak zwykle OO a on zamiast zapytac mnie czy odzyskac dokumenty zapytal o rejestracje tak jakbym po raz pierwszy na nim pracowal. W Plik/Poprzednie dokumenty (na ktorych pracowalem) jest PUSTKA. Nie wiem nawet jak mam znalezc te moje wszystkie otwarte dokumenty wsrod tysiaca dokumentow, bo nawet nie wiem jak sie nazywaly. Co sie stalo?
Jak odzyskac moje dokumenty na ktorych jeszcze wczoraj pracowalem? Jak odzyskac moj stary dobry OO?
Probowalem przywrocic system do ostatnie aktualizacji ale to nie wychodzi czyli zla droga. Postanowilem, ze poprosze tu o pomoc.
Dziekuje
OpenOffice 4.1.3 na Windows 10
Jan_J
Posty: 4557
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: zginął mój stary dobry OO - POMOCY

Post autor: Jan_J »

Jeżeli pliki były gdzieś zapisywane, to muszą być do odzyskania.
Każdy plik ma w systemie przypisaną datę modyfikacji. Istnieje wiele narzędzi do przeszukiwania systemu plików, także pod względem formatów, rozszerzeń i dat.

W systemie Windows na początek uruchomiłbym cmd.exe i zażyczył sobie
przejścia do katalogu użytkownika
cd %userprofile%
oraz wyświetlenia ścieżek wszystkich znajdujących się w jego podkatalogach plików z rozszerzeniem .odt
dir /s /b *.odt

Taki mam minimalizm.
Narzędzia wyszukiwania w standardowej powłoce graficznej Windows mają podobne możliwości. Narzędzia w innych managerach plików (Total Commander, FreeCommander) mogą mieć większe.
JJ
LO (7.6) ∙ AOO (4.1) ∙ Python (3.11|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ