Dokument w użyciu

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
wwgg84
Posty: 1
Rejestracja: ndz lut 25, 2018 10:48 pm

Dokument w użyciu

Post autor: wwgg84 »

Witam wszystkich. Mam problem z plikami z OpenOffice. Jaki bym nie chciał otworzyć, wyskakuje ten sam komunikat: Plik dokumentu "123.xls" został zablokowany przed edycją przez: nieznany użytkownik. Otwórz dokument w trybie tylko do odczytu lub otwórz kopię dokumentu w trybie do edycji.

Gdy tworzę nowy plik i go zapisuję to przy próbie otwarcia wyświetla się taki sam komunikat.

W internecie nic nie mogę wyszukać na ten temat poza wpisami z przed paru lat, które mi nie pomagają. Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam
OpenOffice 4.1.5 i windows 10
Jan_J
Posty: 4557
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dokument w użyciu

Post autor: Jan_J »

Czy problem dotyczy wszystkich dokumentów, czy tylko niektórych?
JJ
LO (7.6) ∙ AOO (4.1) ∙ Python (3.11|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Marty12
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 21, 2019 7:58 pm

Re: Dokument w użyciu

Post autor: Marty12 »

Cześć.
Mam ten sam problem. Czy ktoś pomoże ? Mam Openoffice wersja 4.1.6 / Windows 10 zwykły. Nie współużytkuje dok w sieci etc. Z dnia na dzień każdy plik na moim komputerze zarówno Calc jak i Writer nie daje się otworzyć.
Wyskakuje komunikat. "Dokument w użyciu", który daje trzy przyciski Anuluj / Otwórz kopię / Otwórz tylko do odczytu. Mogę więc otworzyć np kopię / widzę dane / mogę też zapisać jako nowy plik pod inną nazwą. Będzie się on nawet otwierał do momentu zamknięcia Openoffice'a ( nie muszę nawet restartować ). Po ponownym uruchomieniu Openoffice problem wyskakuje jak zawsze - nawet na tych nowoutworzonych plikach. Będę wdzięczny za pomoc
Pozdrawiam
Apache Openoffice 4.1.6
Microsoft Windows 10
ODPOWIEDZ