Jak pisać makra dla LibreCalc i LibreBase? vb.net i C#

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
szaman
Posty: 1
Rejestracja: pt gru 29, 2017 4:02 pm

Jak pisać makra dla LibreCalc i LibreBase? vb.net i C#

Post autor: szaman »

Wgralem LibreOffice 5.4.4.2 i SDK testowałem 64bitową wersję po czym odinstalowałem wszystko i sprawdzałem wersję 32bitową. Niestety zupełnie bez skutku.

Nie mam pojęcia jak napisać makro z poziomu visual studio tak by działało z LibreOffice. Mogę wgrać OpenOffice jeśli to cokolwiek zmieni.

:crazy: :crazy: :crazy:

Podpiąłem referencje do cli: C:\Program Files (x86)\LibreOffice 5\sdk\cli (wszystkie biblioteki z tego katalogu).

Zacząłem od sprawdzenia kodu dla Writera, ale nie działa:

Kod przykładowy który znalazłem na forum: Re: How to use CLI UNO in MS Basic
„test.exe” (CLR v4.0.30319: LibreOffice-Calc.exe): załadowano „C:\WINDOWS\Microsoft.Net\assembly\GAC_MSIL\mscorlib.resources\v4.0_4.0.0.0_pl_b77a5c561934e089\mscorlib.resources.dll”. Moduł został skompilowany bez symboli.
Zgłoszony wyjątek: „System.Runtime.InteropServices.SEHException” w cli_cppuhelper.dll
Wystąpił nieobsługiwany wyjątek typu „System.Runtime.InteropServices.SEHException” w cli_cppuhelper.dll
Składnik zewnętrzny zgłosił wyjątek.

„LibreOffice-Calc.exe” (CLR v4.0.30319: test.exe): załadowano „C:\Program Files (x86)\Microsoft Visual Studio\2017\Community\Common7\IDE\PrivateAssemblies\Runtime\Microsoft.VisualStudio.Debugger.Runtime.dll”. Pominięto ładowanie symboli. Moduł jest zoptymalizowany i włączono opcję debugera „Tylko mój kod”.
Czy macie może jakieś działające przykłady lub pomysł na to czego brakuje?

Nie znalazłem przykładów dla Libre Calc, a aktualnie to on mnie interesuje.
LibreOffice 5.4.4.2
ODPOWIEDZ