(Odzyskiwanie) Writer usunął pewną część tekstu mimo ZAPISU

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
vann-et
Posty: 1
Rejestracja: pt paź 07, 2016 8:59 pm

(Odzyskiwanie) Writer usunął pewną część tekstu mimo ZAPISU

Post autor: vann-et »

Hej, piszę z ogromną desperacją i złością. Miesiące mojej pracy poszły na marne. :x
Oto co się stalo: robiłam jakąś poważniejszą aktualizację systemu (Windows 10) i mimo, iż ZAWSZE zapisuje swoje pliki, często mi wyskakuje pole odzyskiwania jak włączam program (pewnie dlatego, że nie raz otwieram jakieś niepotrzebne pliki, których zapomniałam zamknąć, a były mi niepotrzebne, więc ich nie zapisałam) i po tej aktualizacji wyskoczył mi błąd. "Nie udało się odzyskać wybranych plików" czy coś takiego. No ale sobie myślę: "Co mnie to obchodzi, skoro ja zawsze zapisuje swoje ważne pliki. Robie save'y co 10 minut, dosłownie)
No i tak patrzę, z pozoru wszystko gra, więc zadowolona chcę zacząć dalej pisać i co? Cały tekst, który pisałam w ostatnich dniach przed aktualizacją (czyli te najświeższe fragmenty pliku tekstowego) zniknęły. Jest po prostu przerwa. Kursor sam się ustawia w tym pustym miejscu - ta jakby wiedział, że tam wcześniej coś było. NO ALE NIE MA. I szlag człowieka trafic może. Próbowałam wszystkiego, sprawdzałam folder backup, próbowałam rozpakowywać winrarem... Tam były godziny mojej pracy. Jak mam odzyskac te pliki, pomocy. :cry:
Open Office 4.1.2, Windows 10 Home
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: (Odzyskiwanie) Writer usunął pewną część tekstu mimo ZAP

Post autor: quest-88 »

Miałem zaproponować prawoklik myszy na dokument i wybranie "Przywróć poprzednie wersje", ale z tego co się właśnie dowiedziałem, od Windows 8 już tego nie ma. Podejrzewam, że Windows 10 także został zubożały, jednak jest pewien ratunek > http://www.shadowexplorer.com/
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
ODPOWIEDZ