problem z odzyskaniem pliku mac osx

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
Rafał Jem
Posty: 1
Rejestracja: ndz wrz 18, 2016 11:57 pm

problem z odzyskaniem pliku mac osx

Post autor: Rafał Jem »

Pracowałem normalnie, gdy nagle edytor tekstu odmówił posłuszeństwa. W tym momencie zaczął się mój upadek, czyli od 2h próbuję wszystkiego i nic. Plik, na którym pracowałem, nagle jest niewidoczny. Jedynie przy odpalaniu OpenOffice'a pokazuje się komunikat "naciśnij "rozpocznij odzyskiwanie", aby rozpocząć proces... Wciskam i wtedy następuje komunikat "odzyskanie nie powiodło się". Plik jest tekstowy i ważny, a jedyne miejsce, w którym "widzi" go komputer to właśnie to pole OpenOffice'a. Pomocy. Pilnej i szybkiej, bo inaczej całe dwa dni pracy w plecy:(

PS. Jestem tu nowy i obcy. Dobry wieczór i pokierujcie, dokąd należy. Proszę...
OpenOffice 4.0 na MacOSX
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: problem z odzyskaniem pliku mac osx

Post autor: Jan_J »

Ja bym jak najszybciej spróbował fizycznie odzyskać wcześniejszą wersję dokumentu ze skasowanego zapisu na dysku. Im wcześniej/mniej zapisów na dysku, tym większa szansa powodzenia.
Na Linuksie i Windows robię to zazwyczaj programem photorec. Nie znam MacOSX-a poza ogólnym poziomem użytkowania Uniksów, więc nie umiem wskazać najlepszej aplikacji do tego celu.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ