Niemiecki i LanguageTool

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
kabaty4
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 04, 2016 1:25 pm

Niemiecki i LanguageTool

Post autor: kabaty4 »

Dzień dobry,
drugi dzień męczę się ze słownikiem niemieckim i aktualizacją LanguageTool, która nie chce mi się zainstalować. Ciągle pojawiają się jakieś błędy. Aktualizowałem Javę i nic, dalej to samo.

Słownik niemiecki też nie działa. Miałem awarię komputera i wszystko zainstalowałem ponownie. Jednak mimo wybrania na dole strony j. niemieckiego, nie ma żadnej korekty. Kiedyś, czyli jeszcze dwa tygodnie temu (przed awarią komputera), to wszystko elegancko działało.

Czy ktoś z Państwa mógłby pomóc? Coś poradzić...

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam
Open Office 4, Windows 7
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Niemiecki i LanguageTool

Post autor: quest-88 »

Czy ten sam błąd pojawia się na czystym profilu? Jeśli nie wiesz jak go utworzyć, przeczytaj wątek "Standardowa diagnostyka".
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
kabaty4
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 04, 2016 1:25 pm

Re: Niemiecki i LanguageTool

Post autor: kabaty4 »

Z niemieckim jakoś sobie poradziłem, choć ściągnięty słownik jest trochę słaby i wielu słów mu brakuje. Ale Language Tool ani rusz.

Przepraszam za banalne pytanie, ale co to znaczy "czysty profil"? Nie bardzo wiem, o co chodzi...
Open Office 4, Windows 7
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Niemiecki i LanguageTool

Post autor: quest-88 »

Sugeruję samodzielnie korzystać z możliwości jakie oferuje Google. Takie działanie skraca czas potrzebny do rozwiązania problemu.

https://forum.openoffice.org/pl/forum/v ... p?f=4&t=84
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
kabaty4
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 04, 2016 1:25 pm

Re: Niemiecki i LanguageTool

Post autor: kabaty4 »

Właśnie z tego linku niewiele rozumiem, ale widzę, że to jest miejsce dla zaawansowanych użytkowników, którzy operują fachowymi określeniami, nie dla amatorów, dla których ten program ma stanowić proste, darmowe narzędzie....

A w google to dopiero jest bałagan. Po 3 godzinach szukania widać czasem sprzeczne porady, a problem występuje dalej. Google jest dobry do szukania haseł, miejsc, ale w przypadku porad nie jest łatwo. Dlatego trafiłem na forum OO licząc, że tu w prosty sposób się czegoś dowiem, niejako z pierwszej ręki, u źródła. Ale widzę, że się pomyliłem...

Pozdrawiam
Open Office 4, Windows 7
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Niemiecki i LanguageTool

Post autor: quest-88 »

Korzystasz z Windows 7, więc wchodzisz w ścieżkę C:\Users\NAZWA_UŻYTKOWNIKA\AppData\Roaming\. Znajdziesz tam katalog "OpenOffice.org". Zmień mu nazwę na "OpenOffice.org_STARY" i uruchom program od nowa (wtedy uruchomi się z czystym profilem). Pamiętaj jednak, aby operację tę wykonać w momencie, gdy program jest wyłączony.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Niemiecki i LanguageTool

Post autor: Astur »

  1. Przede wszystkim pewne uściślenie.
    quest-88 pisze:Pamiętaj jednak, aby operację tę wykonać w momencie, gdy program jest wyłączony.
    Warto dodać, że określenie "program wyłączony" oznacza, że jest także zamknięty uruchamiacz w szufladce systemowej (tej koło zegara), jeżeli jest oczywiście używany oraz w pamięci operacyjnej nie znajduje się moduł soffice.exe i soffice.bin.
  2. Jeżeli nie uda się zainstalować Language tool za pomocą Menedżera Rozszerzeń, to można go wcisnąć na siłę. Przygotowałem archiwum, które zawiera listę plików wraz ze ścieżkami, które są wklepywane przez Menedżer Rozszerzeń. To działa, muszę jednak ostrzec, że jeżeli Standardowa diagnostyka wydaje się skomplikowana, ten sposób będzie już całkowitą abrakadabrą
Załączniki
LibreOffice.7z
Jak wygląda Language tool po dodaniu go do LO w Win7
(52.58 KiB) Pobrany 231 razy
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
ODPOWIEDZ