Dziwne zachowanie podczas pisania na klawiaturze dotykowej

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
pheonix
Posty: 2
Rejestracja: śr sie 03, 2016 11:21 am

Dziwne zachowanie podczas pisania na klawiaturze dotykowej

Post autor: pheonix »

Witam. Mam problem z pakietem LibreOffice 5. Otóż posiadam Windows 10 i korzystam z klawiatury ekranowej (tablet). Nie mogę żadnym sposobem wstawić polskich znaków. Odbywa się to poprzez Przytrzymaniu dłużej np l i wybraniu polskiego znaku. Niestety to nic nie daje mimo że w innych programach jak najbardziej działa. Najlepsze jest to że jak próbuję wstawić np ę to rozwija mi menu edycji.... Tj. Był wciśnięty prawy alt + e. Dodam również że pozostałe znaki dodatkowe działają tylko polskie nie wchodzą. Co można poradzić na ten błąd w programie?
LibreOffice 5.1.3.2
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie podczas pisania na klawiaturze dotykow

Post autor: quest-88 »

Można zgłosić błąd deweloperom. Spróbuj, ale nie sądzę, aby go szybko rozwiązano, bo jak popularny jest polskojęzyczny Windows na tabletach?

https://wiki.documentfoundation.org/QA/BugReport
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Dziwne zachowanie podczas pisania na klawiaturze dotykow

Post autor: Astur »

pheonix pisze:Najlepsze jest to że jak próbuję wstawić np ę to rozwija mi menu edycji.... Tj. Był wciśnięty prawy alt + e. Dodam również że pozostałe znaki dodatkowe działają tylko polskie nie wchodzą. Co można poradzić na ten błąd w programie?
Sprawdź, czy klawisze skrótów nie przykrywają klawiszy uruchamiających polskie litery. Dostęp do obłożeń klawiatury dla LO:
Menu -> Narzędzia -> Dostosuj -> Klawiatura

To się zdarza najczęściej przy korzystaniu z wersji LO w języku innym niż polski
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
pheonix
Posty: 2
Rejestracja: śr sie 03, 2016 11:21 am

Re: Dziwne zachowanie podczas pisania na klawiaturze dotykow

Post autor: pheonix »

No i najlepsze jest to że mam polską wersję i ustawione qwerty polska
LibreOffice 5.1.3.2
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Dziwne zachowanie podczas pisania na klawiaturze dotykow

Post autor: Astur »

Zaktualizuj LO i sprawdź, czy błąd nadal istnieje. Skorzystaj też ze Standardowej diagnostyki (adres w stopce Questa) i sprawdź, czy na nowo założonym koncie ten błąd także istnieje.
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
ODPOWIEDZ