Problem z automatycznymi podpowiedziami funkcji w Calcu

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
zbyszek
Posty: 1
Rejestracja: pt cze 03, 2016 11:24 am

Problem z automatycznymi podpowiedziami funkcji w Calcu

Post autor: zbyszek »

Od dłuższego czasu w LibreOffice Calc jest problem z podpowiedziami funkcji:
- kiedy w komórkę wpisuję "=zł" wyświetla się dymek "ZŁĄCZ.TEKSTY()" i kiedy potwierdzę enterem w komórce mam "ZŁĄCZ.TEKSTY()" bez "=" co powoduje, że funkcja nie działa i trzeba poprawiać. Problem chyba z polskim tłumaczeniem bo występuje tylko z polską nazwą funkcji.

- kiedyś program podpowiadał najczęściej używane funkcje tzn. kiedy wpisywałem "=wysz" to program podpowiadał "=WYSZUKAJ.PIONOWO()" bo tej funkcji często używam, teraz podpowiada "=WYSZUKAJ()" czego nie używam w ogóle więc muszę wpisywać "=wyszukaj." a z tej funkcji korzystam bardzo często.

Problemy występują zarówno w wersji na Windows jak i Linux w aktualnych wersjach.

Proszę o info. gdzie to zgłosić / jak naprawić?
LibreOffice Wersja: 5.1.3.2 Ubuntu Linux
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2239
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Problem z automatycznymi podpowiedziami funkcji w Calcu

Post autor: Jermor »

Problem jest po stronie LibreOffice.
Jednak gdy wpiszesz wielkie Ł to zadziała prawidłowo.
Sprawdziłem kilka innych funkcji. Ten efekt mam wrażenie dotyczy takich, w których litera Ł występuje w nazwie funkcji wielosłownej przed pierwsza kropką rozdzielającą. Dlatego =dł zadziała dobrze a =dł.b już nie, =czy.bł zadziała już ok.
Jeśli chodzi o wyświetlanie nazw funkcji, to nie musisz pisać wszystkiego aż do kropki. Aby wybrać inną funkcję z listy podpowiedzi użyj CTRL+TAB lub SHIFT+CTRL+TAB a kiedy potrzebna funkcja będzie na pierwszym miejscu naciśnij ENTER.
[Edit] 17.10.2017
Zgłosiłem ten problem we wrześniu. Otrzymał numer błędu https://bugs.documentfoundation.org/sho ... ?id=112523
Ma być poprawiony już w wersji 5.3.7
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ