Jak wkleić obraz jpg do dokumentu tekstowego

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
mszed
Posty: 11
Rejestracja: sob kwie 23, 2016 2:09 pm

Jak wkleić obraz jpg do dokumentu tekstowego

Post autor: mszed »

Próbuję wkleić obraz jpg do dokumentu tekstowego i nic z tego. Nie wkleja się i wychodzi informacja o błędzie. Jak to zrobić?
LibreOffice wersja: 5.1.2.2 (x64 bit), windows 10 Home
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wkleić obraz jpg do dokumentu tekstowego

Post autor: Jan_J »

Nie wychodzi z jednym konkretnym obrazem, czy z żadnym jpeg-iem w ogóle?

Jedna metoda to Ctrl+C/V (schowek); druga Wstaw/Obraz/Z pliku. Preferuję drugą, daje większą kontrolę.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
mszed
Posty: 11
Rejestracja: sob kwie 23, 2016 2:09 pm

Re: Jak wkleić obraz jpg do dokumentu tekstowego

Post autor: mszed »

Nie da się wkleić przez "wstaw obraz", wyskakuje info o nieznanym błędzie i odzyskiwaniu dokumentu. Dokument odzyskuję, ale bez wklejonego obrazu. Dotyczy różnych jpg
LibreOffice wersja: 5.1.2.2 (x64 bit), windows 10 Home
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Jak wkleić obraz jpg do dokumentu tekstowego

Post autor: quest-88 »

No to zrób standardową diagnostykę, tj. utwórz nowy profil LibreOffice i wszystko powinno już działać.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
mszed
Posty: 11
Rejestracja: sob kwie 23, 2016 2:09 pm

Re: Jak wkleić obraz jpg do dokumentu tekstowego

Post autor: mszed »

Jestem nowy i nie za bardzo wiem co to znaczy "zrób standardową diagnostykę". I gdzie zrobić ten profil?
Sorki - standardową diagnostykę zrobiłem wg przepisu jak wyżej. Pozmieniałem co trzeba i dalej nie wkleja obrazu jpg do dokumentu tekstowego bezpośrednio. Da się to tylko zrobić drogą okrężną:
1/ otwieram jpg w dokumencie "rysunek"
2/ kopiuję w tym dokumencie
3/ wklejam ręcznie do dokumentu tekstowego.
Trochę męcząca procedura. Nie da się bezpośrednio z dokumentu tekstowego: wstaw - obraz, a powinno działać :(
I co z tym fantem zrobić? Gdzie zrobić profil? Czy to chodzi o dane użytkownika w narzędzia - opcje?

Dało się wkleić bezpośrednio w dokumencie tekstowym, ale najpierw jpg musiałem przekonwertować i zapisać w bmp i taki obraz się wkleił. A dlaczego nie wkleja się jpg? Wyskakuje informacja o nieznanym błędzie i konieczności odzyskania dokumentu???
LibreOffice wersja: 5.1.2.2 (x64 bit), windows 10 Home
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Jak wkleić obraz jpg do dokumentu tekstowego

Post autor: quest-88 »

Łap: https://forum.openoffice.org/pl/forum/v ... p?f=4&t=84

A jakbyś wpisał w Google "standardowa diagnostyka + libreoffice", miałbyś już problem rozwiązany.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
mszed
Posty: 11
Rejestracja: sob kwie 23, 2016 2:09 pm

Re: Jak wkleić obraz jpg do dokumentu tekstowego

Post autor: mszed »

Niestety nic z tego. Wywaliłem wszystko, także klucze z rejestru i zainstalowałem LibreOffice całkowicie od nowa. I nic. Dalej wkleja obrazy w dokument tekstowy lecz tylko przekonwertowane na bmp, jpg nie wkleja. Co ciekawe w dokument "rysunek" wkleja jpg bez problemu. Teraz to już zgłupiałem i nie wiem o co chodzi. Przy pierwszym uruchomieniu Libreoffice, po nowej instalacji, pokazała się jakaś informacja o środowisku Jawa, że niby zmienić w ustawieniach. Ale nie wiem na jaką, a program działa normalnie (za wyjątkiem tego wklejania jpg). Mam Windows 10 Home i aktualne Jawy. A więc???
LibreOffice wersja: 5.1.2.2 (x64 bit), windows 10 Home
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Jak wkleić obraz jpg do dokumentu tekstowego

Post autor: quest-88 »

Nie chce mi się wierzyć. Czy aby na pewno pracujesz na świeżym profilu?

Mam tą samą wersję co Ty i u mnie działa (na Windows 7)
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
mszed
Posty: 11
Rejestracja: sob kwie 23, 2016 2:09 pm

Re: Jak wkleić obraz jpg do dokumentu tekstowego

Post autor: mszed »

No niestety jest tak jak napisałem. Wszystko od nowa i nic. Pliki jpg nie wchodzą w dokument tekstowy. Nie mam zielonego pojęcia co jeszcze mogę zrobić. Przy probie wklejenia, info jak na zrzucie ekranu:
Załączniki
Zrzut ekranu (9).jpg
LibreOffice wersja: 5.1.2.2 (x64 bit), windows 10 Home
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wkleić obraz jpg do dokumentu tekstowego

Post autor: Jan_J »

Czy Twoje pliki są w formacie JPEG, czy tylko mają rozszerzenie jpg, a format jakiś inny? (mało prawdopodobne, ale niewykluczone);
czy z innymi współczesnymi formatami grafiki też masz problem? (np. z PNG);
czy zresetowałeś ustawienia osobiste pakietu? (c:\users\TwojaNazwa\Local\Roaming\LibreOffice albo podobnie) Całą kartotekę ustawień LO do śmieci. Jest to ważniejsze, niż przeinstalowanie pakietu.
LO 5.1.2 to najnowsze wydanie (tzw. fresh). Trzecie już w serii 5.1, więc niby coraz bardziej dojrzałe, ale ...
Czy Twój problem istnieje także w pracy z wersją 5.0.x?
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
mszed
Posty: 11
Rejestracja: sob kwie 23, 2016 2:09 pm

Re: Jak wkleić obraz jpg do dokumentu tekstowego

Post autor: mszed »

Jan_J pisze:Czy Twoje pliki są w formacie JPEG, czy tylko mają rozszerzenie jpg, a format jakiś inny? (mało prawdopodobne, ale niewykluczone);
czy z innymi współczesnymi formatami grafiki też masz problem? (np. z PNG);
czy zresetowałeś ustawienia osobiste pakietu? (c:\users\TwojaNazwa\Local\Roaming\LibreOffice albo podobnie) Całą kartotekę ustawień LO do śmieci. Jest to ważniejsze, niż przeinstalowanie pakietu.
LO 5.1.2 to najnowsze wydanie (tzw. fresh). Trzecie już w serii 5.1, więc niby coraz bardziej dojrzałe, ale ...
Czy Twój problem istnieje także w pracy z wersją 5.0.x?
Do dokumentu tekstowego nie wklejają się pliki w formacie jpg, a powinny. Znika ten problem jak je przekonwertuję na bmp. Nie ma także problemu z wklejaniem jpg do arkusza "rysunek" i wtedy po skopiowaniu z niego da się wkleić do dokumentu tekstowego. Z innymi formatami grafiki nie próbowałem. Jak znajdę chwilę czasu, to spróbuję. Zresetowałem ustawienia osobiste, jak radziłeś i dalej to samo. Na wersji 5.0 nie próbowałem, więc nie wiem jak się zachowuje. Obecnie jej nie mam na kompie.
LibreOffice wersja: 5.1.2.2 (x64 bit), windows 10 Home
mszed
Posty: 11
Rejestracja: sob kwie 23, 2016 2:09 pm

Re: Jak wkleić obraz jpg do dokumentu tekstowego

Post autor: mszed »

Własnie spróbowałem także z innymi formatami graficznymi, wchodzą bez problemu. A więc problem tylko z formatem jpg.
LibreOffice wersja: 5.1.2.2 (x64 bit), windows 10 Home
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wkleić obraz jpg do dokumentu tekstowego

Post autor: Jan_J »

Żeby coś rozstrzygnąć, potrzeba, by błąd był odtwarzalny nie tylko na Twoim komputerze.

Przejrzałem https://bugs.documentfoundation.org. Na pierwszy rzut oka nie ma tam zgłoszenia podobnego do Twojego problemu.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
mszed
Posty: 11
Rejestracja: sob kwie 23, 2016 2:09 pm

Re: Jak wkleić obraz jpg do dokumentu tekstowego

Post autor: mszed »

Jan_J pisze:Żeby coś rozstrzygnąć, potrzeba, by błąd był odtwarzalny nie tylko na Twoim komputerze.

Przejrzałem https://bugs.documentfoundation.org. Na pierwszy rzut oka nie ma tam zgłoszenia podobnego do Twojego problemu.
No Ok. Może nie ma, ale u mnie jest. Komputer jest nowiusieńki, od miesiąca. Kaspersky działa. Legalny, nowy Windows 10 Home. LO najnowsza wersja. Zrobiłem już wszystko co zalecacie. I dalej "kapeć". Co z tym fantem robić? Czy jeszcze coś zainstalować, odinstalować? Ręce mi już opadają.
LibreOffice wersja: 5.1.2.2 (x64 bit), windows 10 Home
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wkleić obraz jpg do dokumentu tekstowego

Post autor: Jan_J »

Nie wiem jak pomóc. Sprawdziłem dzisiaj u siebie na 5.1.2. Umiem wstawiać jpeg-i bez problemu.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
mszed
Posty: 11
Rejestracja: sob kwie 23, 2016 2:09 pm

Re: Jak wkleić obraz jpg do dokumentu tekstowego

Post autor: mszed »

Jan_J pisze:Nie wiem jak pomóc. Sprawdziłem dzisiaj u siebie na 5.1.2. Umiem wstawiać jpeg-i bez problemu.
No to "klops" :(
LibreOffice wersja: 5.1.2.2 (x64 bit), windows 10 Home
mszed
Posty: 11
Rejestracja: sob kwie 23, 2016 2:09 pm

Re: Jak wkleić obraz jpg do dokumentu tekstowego

Post autor: mszed »

A czy tu przypadkiem nie trzeba zainstalować jakiejś innej wersji Javy? Mam obecnie Version 8 Update 77 (build 1.8.0_77-b03). Nie wiem czy ma to coś wspólnego z moim problemem, ale na początku korzystania z LO wyskoczyła jakaś informacja, że coś tam nie tak z Javą.
LibreOffice wersja: 5.1.2.2 (x64 bit), windows 10 Home
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Jak wkleić obraz jpg do dokumentu tekstowego

Post autor: quest-88 »

Nie, absolutnie nie. Prawdopodobnie błąd z JPG występuje albo tylko u Ciebie, albo tylko na Win10. Sprawdź jeszcze inną wersję LO i możesz zgłosić błąd.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
mszed
Posty: 11
Rejestracja: sob kwie 23, 2016 2:09 pm

Re: Jak wkleić obraz jpg do dokumentu tekstowego

Post autor: mszed »

Cuda się zdarzają. Nic nie robiłem, jedynie rano przez Kaspersky naprawiłem jakieś 2 luki w systemie. Teraz otwarłem LO i spróbowałem jeszcze raz wkleić jpg do dokumentu tekstowego. Ku mojemu zdziwieniu zadziałało i nadal działa. Kompletnie nie wiem z jakiego powodu i dlaczego nagle jest OK. Tak, że temat nieaktualny. Mam nadzieję, że na trwale, ha, ha.
LibreOffice wersja: 5.1.2.2 (x64 bit), windows 10 Home
ODPOWIEDZ