Błąd zapisu dokumentu

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
chojnacka.dorota
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 20, 2016 12:13 pm

Błąd zapisu dokumentu

Post autor: chojnacka.dorota »

Witam,mam olbrzym problem. Pisze swoją prace inżynierską w Open Office 3.3 ,jednak ostatni mam olbrzymi problem. Gdy włączę swój dokument na niektórych obrazkach wyskakuje "błąd odczytu" ale gdy zjadę dalej za chwilę się uruchamiają ale inne znikają. Gdy chce natomiast wykonać jakieś zmiany w dokumencie wyskakuje mi błąd zapisu dokumentu podrzędnego content.xml lub stylus.xml. Pierwszy raz się z tym spotykam co to jest i jak się tego pozbyć? Od razu mówię, odinstalowywałam program i na nowo instalowałam, komputer tez skanowałam.
open office3.3.
windows 7
Jan_J
Posty: 4559
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Błąd zapisu dokumentu

Post autor: Jan_J »

Wygląda na problem raczej z konkretnym dokumentem niż z programem.
Plik odt jest zip-em zawierającym dokumenty XML-owe oraz pliki graficzne. W przypadku błędu podczas pakowania ich do zip konsekwencje mogą być dotkliwe, i nie są winą błędnej instalacji, tylko incydentu w przeszłości. Mniejsza o to, czym spowodowanego: mógł być to błąd programu, ale także uszkodzenie miejscowe nośnika albo wahanie napięcia w zasilaniu.
Zrób kopię zapasową dokumentu, o ile jeszcze jej nie masz. Istnieje wiele programów do diagnostyki zip-ów, nie chcę wskazywać konkretnego. Trzeba by wszechstronnie sprawdzić jakość Twojego archiwum, więc przede wszystkim sumy kontrolne crc, potem możliwość wypakowania plików, jakość/kompletność tego, co się wypakuje. Dopiero znając szczegóły można wnioskować, co dalej.
Stawiałbym na błąd w sumie kontrolnej któregoś pliku. Może się uda uratować wszystko, może straci się pojedynczy obrazek, może formatowanie. Skoro treść widać we Writerze, na pewno jest do uratowania. Trzeba tylko zrozumieć co się stało i “na czysto” przepakować zip-a.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ