Zablokowany plik odt

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
Bożena R
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 19, 2016 12:06 pm
Kontakt:

Zablokowany plik odt

Post autor: Bożena R »

Temat już się pojawiał na forum. Po problemach z zawieszeniem laptopa i ponownym uruchomieniu przy próbie otwarcia dokumentu ods mam komunikat "Plik/dokument xxx.odt jest zablokowany przed edycją przez nieznanego użytkownika. Otwórz dokument w trybie Tylko do odczytu lub jego kopię w celu edycji."
Dokument, który był tabelą otwiera się z zestawem znaków ###. Próbowałam zgodnie z sugestiami forumowiczów otworzyć go w notatniku czy przez narzędzia google i tam niestety pojawia się pusty dokument. Czy to oznacza, że zawartość straciłam bezpowrotnie czy jest jeszcze jakis sposób na sprawdzenie i odtworzenie go?
Apache Open Office 4.1.1, Windows 10
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zablokowany plik odt

Post autor: Jan_J »

Najprawdopodobniej ten plik nie zawiera już sensownych danych z dokumentu.
Co do “bezpowrotności” straty, warto pogrzebać na dysku programem do odzyskiwania skasowanych plików. Im wcześniej (czyt. po mniejszej liczbie operacji zapisu na dysku), tym większa szansa.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Bożena R
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 19, 2016 12:06 pm
Kontakt:

Re: Zablokowany plik odt

Post autor: Bożena R »

Mozesz poradzic z czego skorzystać. Poproszę o wersje programu dla "zielonych" ;)
Apache Open Office 4.1.1, Windows 10
Bożena R
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 19, 2016 12:06 pm
Kontakt:

Re: Zablokowany plik odt

Post autor: Bożena R »

Ściągnęłam program Recuva. Klops, odzyskałam same krzaki :(
Apache Open Office 4.1.1, Windows 10
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zablokowany plik odt

Post autor: Jan_J »

Ja polecam zwykle photorec (http://www.cgsecurity.org/wiki/PhotoRec), choć nie jest to jedyny sensowny wybór.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ