krzaki zamiast czcionki - pomocy!!! :)

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
Bromba
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 03, 2016 9:11 pm

krzaki zamiast czcionki - pomocy!!! :)

Post autor: Bromba »

Witajcie,

Mam kłopot z ustawieniami języka w Linux Mint 64 bit Rosa. Wszystko było dobrze dopóki nie zainstalowałem ze stron producenta VirtualBox. Kiedy go otworzyłem to zamiast jakiejkolwiek czcionki ze znanych mi języków świata wyświetliły się krzaki tj. romby, kółka kwadraty trefle etc. - co gorsza te same krzaki pojawiły się w LibreOffice i nijak nie mogę zmienić ustawień. Próbowałem przez centrum ustawień - języki ale nic nie pomogło. Zanim zainstalowałem VBox w Libre wszystko było ok. czy ktoś ma pomysła na wybrnięcie z tego problemu? :crazy:
Z góry dziękuję za info.
Pozdrawiam
Jarek
Załączniki
Bez nazwy1.png
OpenOffice 2.4 pod Ubuntu 9.04
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: krzaki zamiast czcionki - pomocy!!! :)

Post autor: Astur »

Ewidentnie winny jest inny program. Odinstaluj go i sprawdź, czy się poprawiło.
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
Bromba
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 03, 2016 9:11 pm

Re: krzaki zamiast czcionki - pomocy!!! :)

Post autor: Bromba »

Tak jak pisałem stało się tak po zainstalowaniu VirtualBoxa, który właśnie miał takie znaki zamiast czcionki. Odinstalowałem go ale niestety problem z Libre nadal istnieje:(
Już kiedyś miałem coś podobnego jak zainstalowałem WPS i wtedy musiałem odinstalować linuxa bo odinstalowanie WPS i Libre i ponowne zainstalowanie libre nic nie dało - ciagle pojawiały sie te znaki. Stąd moja czarna rozpacz:) bo nie chce co chwilę przeinstalowywać systemu jak coś takiego wystąpi. Najgorsze, że nie wiem o co tu chodzi bo wszystkie inne aplikacje/oprogramowanie ma normalną czcionkę. czy to będzie gimp czy cokolwiek innego.
Pozdro
Jarek
OpenOffice 2.4 pod Ubuntu 9.04
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: krzaki zamiast czcionki - pomocy!!! :)

Post autor: Astur »

Problem jest ogólnolinuksowy, sądzę więc, że powinieneś popytać na odpowiedniejszym forum, np. http://forum.linuxmint.pl/
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
ODPOWIEDZ