Problem z drukowanie czarnego koloru tekstu

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
diego63
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 08, 2016 9:40 am

Problem z drukowanie czarnego koloru tekstu

Post autor: diego63 »

Proszę o szybką pomoc.Posiadam Windows10. Pakiet Open office 4.1.2.Do drukowania używam drukarki atramentowej Epson XP 325 z WIFI. Komputer z drukarką łączę za pomocą WIFI przez Ruter Fritż!Box 4020ZK. Łączyłem też drukarkę przez WiFI pomijając ruter .Nie mogę wydrukować tekstu w czarnym kolorze który stworzyłem w edytorze teksty open Office. Jak drukuje stronę testową drukarki przez łącze WiFI wszystko jest ok. Mogę wszystkie inne kolory tekstu drukować tylko nie czarny. Po wydruku jest biała czysta kartka.Ustawiałem też w Writer drukuj w kolorze czarnym też nie pomaga.W ustawieniach drukarki jest opcja drukuj w kolorze lub drukuj w szarym kolorze.Zmiana opcji nic nie pomaga.W Starym roku drukowałem na tej samej drukarce i tym systemie wszystko było ok. Instalowałem na nowo drukarkę i Open Office i też nic nie pomogło. Instalowałem też starszy Open Office na kompie tez nic nie pomogło.Bardzo proszę o pomoc.Osoba która jest w stanie rozwiązać ten problem może być uważana za dobrego fachowca. Dzisiaj jeszcze spróbuję wydrukować bezpośrednio przez kabel USB ale ta opcja mnie nie interesuje.
Windows10.Pakiet Open Office 4.1.2
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z drukowanie czarnego koloru tekstu

Post autor: Jan_J »

Spróbuj wydrukować cokolwiek inną aplikacją (np. grafikę, stronę WWW albo pdf). Będzie przynajmniej wiadomo, czy problem dotyczy Writera, czy systemu.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
diego63
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 08, 2016 9:40 am

Re: Problem z drukowanie czarnego koloru tekstu

Post autor: diego63 »

Zamykam temat. Okazało się że mam zaschniętą głowicę w drukarce. Przeczyściłem i wszystko już drukuje.
Windows10.Pakiet Open Office 4.1.2
metalart
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 18, 2015 8:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z drukowanie czarnego koloru tekstu

Post autor: metalart »

Heh dzięki za podpowiedź z tą zaschniętą głowicą:-) Używam od czasu do czasu też atramentówki tylko że HP i nie mam kolorowego tuszu bo wszystko drukuję na czarno. Drukarka padła mi tydzień temu i już przymierzałem się do szukania nowej ale wyczyściłem głowicę i jakimś cudem ożyła:-)
OpenOffice 3.2.1, Windows 7
iza123
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 18, 2016 12:21 pm
Kontakt:

Re: Problem z drukowanie czarnego koloru tekstu

Post autor: iza123 »

ja mam drukarkę laserową ale za każdym razem jak coś drukuję pokazują mi się na wydrukowanej kartce kropki (pionowo) zawsze w tej samej odległości. jaka to może być przyczyna?
win 10 office 2013
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Problem z drukowanie czarnego koloru tekstu

Post autor: Astur »

iza123 pisze:ja mam drukarkę laserową ale za każdym razem jak coś drukuję pokazują mi się na wydrukowanej kartce kropki (pionowo) zawsze w tej samej odległości. jaka to może być przyczyna?
Całkiem nie to forum.
Zapytaj w serwisie swojej drukarki lub w serwisie Microsoft.
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
ODPOWIEDZ