Niewyraźne czcionki

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
piomas3
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 18, 2015 10:43 am

Niewyraźne czcionki

Post autor: piomas3 »

Witam, niedawno pojawił się problem z jakością/rozdzielczością wyświetlanych czcionek. Są rozmyte i niewyraźne, np. przy zoom 100% nie mogę rozróżnić "c" od "e". Na wydruku jest OK podobnie po eksporcie do PDF. W systemie w porządku (maile, Wordpad, itp. przeglądarki internetowe). Aktualizowałem sterowniki k.graficznej, przeinstalowałem pakiet Openoffice i ciągle to samo. Dodam że ten sam efekt jest w innych programach pakietu: np. Calc. Od wielu lat korzystam z Openoffica a problem pojawił się niedawno. Proszę o pomoc
OpenOffice 4.1.1 na Windows Vista
Rafal
Posty: 2
Rejestracja: sob lut 21, 2015 9:44 pm

Re: Niewyraźne czcionki

Post autor: Rafal »

Witam. Podlaczam sie pod problem. Mam dokladnie to samo. Kupilem nowego lapka z w8.1 zainstalowalem open office i czcionka rozmazana. Wszystko inne jest ok. Tez aktualizowalem sterowniki pomimo ze nowka niesmiganka. Na starym laptopie open office jest ok. Tzn czcionka bardzo wyrazna , dodam ze na starym korzystalem z visty.
Open office 4.1.1. Windows 8.1
piomas3
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 18, 2015 10:43 am

Re: Niewyraźne czcionki

Post autor: piomas3 »

Problem udało mi się wreszcie samemu rozwiązać poprzez odinstalowanie najnowszych aktualizacji systemu VISTA. Gdzieś w sieci znalazłem info, że problem leży w poprawce KB3013455, która w niektórych konfiguracjach daje takie efekty. Dla pewności odinstalowałem wszystkie aktualizacje systemu z tego roku i na razie zablokowałem automatyczne aktualizowanie do czasu aż coś z tym zrobią (Microsoft)
OpenOffice 4.1.1 na Windows Vista
Rafal
Posty: 2
Rejestracja: sob lut 21, 2015 9:44 pm

Re: Niewyraźne czcionki

Post autor: Rafal »

dzięki za odpowiedź ja natomiast rozwiązanie problemu dla mojego systemu znalazłem tutaj http://www.download.net.pl/jak-rozwiaza ... 81/n/2326/
Open office 4.1.1. Windows 8.1
ODPOWIEDZ