Sprawdzanie pisowni

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
tomi524
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 28, 2009 7:01 pm

Sprawdzanie pisowni

Post autor: tomi524 »

Witam wszystkich ! mam problem zainstalowałem Opena 3.1.1 w Windows XP i nie sprawdza mi pisowni. Czy ktoś może mi podpowiedzieć co należy zrobić aby automatycznie program sprawdzał pisownie :?:
OpenOffice 3, Windows XP
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Sprawdzanie pisowni

Post autor: quest-88 »

Zainstaluj słownik jeśli go nie masz. Dostępność słownika sprawdzisz w Menadżerze rozszerzeń (menu Narzędzia).
Przestaw ustawienia językowe na polskie jeśli masz inne. (Narzędzia > Opcje > Ustawienia językowe > Języki)

Jeśli to nie pomoże, standardowa diagnostyka.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
tomi524
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 28, 2009 7:01 pm

Re: Sprawdzanie pisowni

Post autor: tomi524 »

Dzięki za podpowiedź - pomogło ale dodatkowo wyłączyłem (odhaczyłem) w Narzędzia/Opceje/Ustawienia językowe/pisownia - Language Tool
OpenOffice 3, Windows XP
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Sprawdzanie pisowni

Post autor: quest-88 »

Wyłączając LT pozbawiłeś się opcji wykrywania błędów gramatycznych.

Ten dodatek nie ma żadnego wpływu na sprawdzanie pisowni. Lepiej jest go włączyć.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
pkudlacik
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 09, 2010 10:26 am

Re: Sprawdzanie pisowni

Post autor: pkudlacik »

Witam,

Mam problemy ze sprawdzaniem pisowni. Mianowicie chciałbym mieć możliwość zmiany języka w dokumencie i tu czegoś nie rozumiem.
Czasem jak chcę zmienić język dokumentu pisownia w ogóle przestaje działać - nawet jak przełączę z powrotem na polski to nie działa (podkreślanie nierozpoznanych wyrazów w czasie pracy znika zupełnie). Sprawdzanie pisowni (F7) pokazuje się na moment znika - widać w tym oknie, że żaden język nie jest wybrany, a jest !

Poza tym jak dodać więcej języków do szybkiej listy wyboru: Narzędzia->Język->Dla ...
Tu mam wybrany język zachodni: Angielski(Wielka Brytania), Polski i /jakas paranoja/ Swahili :-)
Mnie Swahili nie jest potrzebne, a przydał by się inny angielski, np. Angielski(USA) oraz Niemiecki.

W tej chwili jak chcę zmienić język dokumentu na Niemiecki to nie mając go w liście muszę zmienić domyślny język zachodni w opcjach i wtedy pojawi się na liście szybkiego wyboru. Wiem, można zaznaczyć cały tekst i wybrać [..->Dla zaznaczenia] język dowolny, ale dobrze by było mieć możliwość dostosowania.

Czy da się to zmienić ??

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Sprawdzanie pisowni

Post autor: quest-88 »

pkudlacik pisze:Poza tym jak dodać więcej języków do szybkiej listy wyboru: Narzędzia->Język->Dla ...
Tu mam wybrany język zachodni: Angielski(Wielka Brytania), Polski i /jakas paranoja/ Swahili :-)
Mnie Swahili nie jest potrzebne, a przydał by się inny angielski, np. Angielski(USA) oraz Niemiecki.

W tej chwili jak chcę zmienić język dokumentu na Niemiecki to nie mając go w liście muszę zmienić domyślny język zachodni w opcjach i wtedy pojawi się na liście szybkiego wyboru. Wiem, można zaznaczyć cały tekst i wybrać [..->Dla zaznaczenia] język dowolny, ale dobrze by było mieć możliwość dostosowania.
Ja korzystam z pasku stanu. Na samym dole Writera masz ustawiony język "Polski". Żeby szybko zmienić język dla tekstu, szybko zaznaczam go myszą i z owego paska wybieram język.

Jak chcę dodać nowy, to z opcji zmiany języka wybieram "Więcej...". W otwartym oknie wybierz kartę "Czcionka" i preferowany język ["Angielski (USA)]".
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
lukjan

Re: Sprawdzanie pisowni

Post autor: lukjan »

przylacze sie do rozmowy. ja skasowalem slowniki angielski, niemiecki i rosyjski z menedzera rozszerzen, i tylko mam 2 polskie slowniki, tzn slownik i LanguageTool
ODPOWIEDZ