[SOLVED] usuwanie podziału strony

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
smerf
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 07, 2014 2:54 am

[SOLVED] usuwanie podziału strony

Post autor: smerf »

Witam, wstawiłam ręczne podziały strony w pliku i teraz chciałabym je usunąć. Większość dała się normalnie ale kilka nie chce. Jak ustawiam kursor na początku pierwszego znaku w akapicie, zaraz za podziałem strony, i wciskam backspace podział strony się nie usuwa tylko przeskakuje do następnego akapitu.
Ostatnio zmieniony pn gru 08, 2014 2:41 pm przez smerf, łącznie zmieniany 1 raz.
OpenOffice 3.3; Windows 7
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: usuwanie podziału strony

Post autor: Astur »

  • Ustaw kursor na początku pierwszego znaku w akapicie, zaraz za podziałem strony, naciśnij i przytrzymaj klawisz Shift i naciśnij klawisz kursora w lewo, aż miejsce wstawiania znajdzie się przed pierwszym znakiem poprzedniej strony. Po czym naciśnij Del.
    albo
  • Naciśnij Ctrl+F10, aby wyświetlić znaki niedrukowalne. Wówczas zobaczysz oznaczenie podziału strony. Naciśnij i przytrzymaj klawisz Shift, po czym zaznacz je klawiszami kursora lub myszką. Następnie naciśnij klawisz Del.
Wiele osób tego nie lubi, ale profesjonaliści wolą używać widoku z wyświetlonym znakami niedrukowalnymi. Pozwala to lepiej panować nad tekstem.
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
smerf
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 07, 2014 2:54 am

Re: usuwanie podziału strony

Post autor: smerf »

Mam cały czas wyświetlone znaki niedrukowane. Nie działa :( ciągle podział strony przeskakuje do następnego akapitu.
OpenOffice 3.3; Windows 7
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: usuwanie podziału strony

Post autor: Astur »

Czy dokument jest zapisany jako doc? Jeśli tak, zapisz go jako odt i spróbuj ponownie. Jeżeli się nie uda, to otwórz nowy dokument i wkopiuj do niego zawartość starego. Felerny podział powinien wówczas zniknąć bądź dać się usunąć.

Jeżeli i to nie podziała, otwórz nowy dokument i wkopiuj do niego zawartość przed nieustępliwym podziałem i zawartość po nim. Pomijając onego, rzecz jasna. To powinno rozwiązać sprawę.
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
smerf
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 07, 2014 2:54 am

[SOLVED] Re: usuwanie podziału strony

Post autor: smerf »

Dokument jest zapisany jako odt. Kopiowanie całości też nie pomogło ale przed i po tak. Bardzo dziękuję za pomoc.
OpenOffice 3.3; Windows 7
ODPOWIEDZ