macro w calc na kilka komputerów

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
Adamoos
Posty: 37
Rejestracja: czw kwie 19, 2012 1:07 pm

macro w calc na kilka komputerów

Post autor: Adamoos »

Witam,
Nie wiem gdzie umieścić ten wątek dlatego piszę tutaj, mianowicie mam takie zapytanie.
Zarejestrowałem sobie w calcu makro do prostych przeliczeń i ten arkusz mam na pendrivie, gdy otwieram w pracy nie ma problemu działa tak jak powinien ale gdy chciałbym otworzyć go w domu to już jest problem bo mimo ostrzeżenia że arkusz zawiera makra i nacisnę ok , makro się nie uruchamia.
Czy powodem może być różna wersja open office w pracy mam 3.2.1 a w domu 4.0 ?
dziękuję za pomoc
Adam
openOffice 3,3 windows 7
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: macro w calc na kilka komputerów

Post autor: Jan_J »

Czy kod makra siedzi w pliku dokumentu, czy w katalogu konfiguracyjnym (w "bibliotece")?
Zajrzyj do Narzędzia/Makro/Zarządzaj/[Twój plik]
A jeżeli kod tam tam jest, to czy da się uruchomić z poziomu edytora Basica?
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Adamoos
Posty: 37
Rejestracja: czw kwie 19, 2012 1:07 pm

Re: macro w calc na kilka komputerów

Post autor: Adamoos »

jest coś takiego jak Moje makro/standard/main taka jest ścieżka w pracy a czy można otwierać w edytorze Basica?-- nie wiem zrobiłem to makro na zasadzie magnetofonu :) zarejestruj makro - wykonałem swoje czynności zapisałem a teraz odtwarzam po wprowadzeniu nowych danych :)
openOffice 3,3 windows 7
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: macro w calc na kilka komputerów

Post autor: Jan_J »

Makro to jest kod. Musi być gdzieś zapisany. standard/main jest to biblioteka makr użytkownika, jest przechowywana w konfiguracji tego użytkownika. Przejrzyj pliki user/Basic/standard/*.xlb w swojej kartotece konfiguracyjnej (w Windows gdzieś w AppData/Roaming/OpenOffice; gdzie konkretnie to zależy od wersji Windowsa i wersji OpenOffice). Taki plik możesz przenieść z komputera na komputer, albo do konfiguracji innego użytkownika, czy innej wersji OO.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ