Domyślny program a otwieranie dokumentów

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
geiger
Posty: 2
Rejestracja: sob mar 15, 2014 5:35 pm

Domyślny program a otwieranie dokumentów

Post autor: geiger »

Pracuję na Windows 7. Na komputerze jest kilku użytkowników. Zainstalowany pakiet Microsoft Ofiice 2007 i Apache OpenOffice 4.0.1. Domyślnie ustawione na każdym użytkowniku, że domyślnymi programami do otwierania dokumentów (docx, xlsx, pptx) jest MS Office. Mimo to losowo dokumenty otwierają się w Writerze, Calcu i Impresie. Często po zmianie użytkownika. Wcześniej miałam Libre Office i nigdy taka sytuacja nie miała miejsca. Bardzo utrudnia mi to pracę (zajęcia w szkole). Czy ktoś miał taką sytuację? Czy tylko zmiana na Libre Office mnie uratuje? Będę wdzięczna za informacje.
OpenOffice 4.0.1, Windows 7
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Domyślny program a otwieranie dokumentów

Post autor: quest-88 »

To wygląda jak problem z rejestrem Windows, a nie z AOO. Możesz spróbować wyczyścić stanowiska z błędnych wpisów w rejestrze (chyba CCleaner to potrafi), ale o szczegóły lepiej zapytać na forum użytkowników Windowsa (tu większość korzysta z AOO/LO pod Linuksem)
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Domyślny program a otwieranie dokumentów

Post autor: Jan_J »

Być może jeden z użytkowników pracuje z prawami admina, i zmienia ustawienia globalnie? takie sobie gdybania, bo mimo wszystko w W7 działania na prawach admina i tak wymagają dodatkowego potwierdzenia.

Co do uwagi Questa, że większość pracuje na Linuksach -- większość zarejestrowanych uczestników raczej nie. Co do aktywistów, być może. Ale pytać można, najwyżej nie będziemy w stanie pomóc.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
geiger
Posty: 2
Rejestracja: sob mar 15, 2014 5:35 pm

Re: Domyślny program a otwieranie dokumentów

Post autor: geiger »

Spróbuję wyczyścić rejestr CCleanerem, może coś da. Prawa admina mam tylko ja, ustawione wszędzie domyślne otwieranie programów przez MS Office. Zobaczymy. Dzięki za rady.
OpenOffice 4.0.1, Windows 7
ODPOWIEDZ