problem z sumowaniem godzin

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
Antek
Posty: 12
Rejestracja: śr sie 21, 2013 1:24 pm

problem z sumowaniem godzin

Post autor: Antek »

Witam,
Jestem raczkujący w tych sprawach i od kilku godzin meczę się z problemem, który postaram się poniżej opisać:
Tworząc czas pracy pracownika w danym miesiącu utworzyłem 4 kolumny - data (1-30), czas rozpoczęcia pracy (HH:MM:SS), czas zakończenia pracy oraz liczba przepracowanych godzin jako różnica pomiędzy czasem zakończenia a czasem rozpoczęcia pracy. W kolejnym wierszu kolumny jest suma przepracowanych godzin
np.143:00:00. W kolejnym wierszu umieściłem normę dla danego miesiąca tj. 168:00:00. W ostatnim wierszu kolumny powinna ukazać się różnica pomiędzy normą a ilością faktycznie przepracowanego czasu. Wynik jest ok. ale jedynie wtedy, gdy różnica nie przekracza 24 godzin, jeśli wynosi więcej calc liczy jakby od nowa np. przy ilości przepracowanych godzin 143 podaje wynik 1:00:00, przy 144 podaje 00:00:00, a przy 145 już prawidłowo 23:00:00. Proszę o podpowiedź co należy zrobić by wynik podawał rzeczywistą liczbę godzin powstałą z różnicy pomiędzy normą a przepracowana ilością godzin oraz by podawał ten wynik jako np.
"-23:00:00" jeśli pracownik przepracował mniej o 23 godziny w danym miesiącu w stosunku do normy.
Openoffice 2.4 , vista
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: problem z sumowaniem godzin

Post autor: Jan_J »

Nadaj komórce niestandardowy format [HH]:MM
Pełne 24-godzinne okresy nie będą wtedy włączane do liczby dób/dni, tylko pozostaną na poziomie godzin.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Antek
Posty: 12
Rejestracja: śr sie 21, 2013 1:24 pm

Re: problem z sumowaniem godzin

Post autor: Antek »

Ok. dziękuję bardzo. Nie przypuszczałbym, że to takie proste :)
Openoffice 2.4 , vista
ODPOWIEDZ