Auto delte ? Nie wiem jak odzyskać dane :c

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
chaosarch
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 09, 2013 10:39 am

Auto delte ? Nie wiem jak odzyskać dane :c

Post autor: chaosarch »

Witam serdecznie. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu ściśle zwiazanego z programem.
Otóż kilka dni pisałem ważny dokument. Za każdym razem po wylogowaniu oraz zalogowaniu ponownie , program automatycznie nasuwam mi informację " rozpocznij odzyskiwanie". Osobiscie ten komunikat nigdy mi się nie podobał i od zawsze węszyłem z nim problem. Jednakże pracuję już rok przez Oppen Office i do wczoraj nie miałem takiego problemu. Jednakże wczoraj ten komunikat nie pojawił się. Kiedy włączyłem komputer i wszedłem w plik z początku nie zorientowałem się. Wróciłem na stronę 1 dokumentu i jak zwykle go poprawiałem - zapisywałem. Kiedy dojechałem do pewnego momentu , doszło do mnie że ja już to kiedyś poprawiałem. Wtedy natychmiast wróciłem do ostatniej strony i stało się najgorsze. Doszło do mnie że program z jakichś przyczyn nie zapisał lub zapisał i wykasował poprzednie dane. To były dane z 2-3 dni. Tyle danych mi zmazał a ja nie zorientowalem się i nadpisywałem na stary dokument. " stary - pzreszły".
Co mam zrobić ? Jak przywrócin dane których nie ma ? To tak jakbym wymazał ich treść i to zapisał. Ale nie zrobiłem tego. Z ajkichs przyczyn program sam to wykasował. To było 5 stron. Jeżeli tego nie odzyskam musze szukać innego programu. Jestem pisarzem i pisałem dla wydawnicywa. Naprawdę się załamałem tym bardziej ze jestem debiutantem i chciałem wyskoczyć :C.
Co ja mam zrobić. Bardzo , bardzo proszę o pomoc.
Open Office 3.3 / Windows 7 ultimate
chaosarch
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 09, 2013 10:39 am

Re: Auto delte ? Nie wiem jak odzyskać dane :c

Post autor: chaosarch »

nikt nie wie ? :C
Open Office 3.3 / Windows 7 ultimate
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Auto delte ? Nie wiem jak odzyskać dane :c

Post autor: Jan_J »

Dane same z siebie nie znikają. Możesz próbować odzyskać z dysku utraconą wersję -> np. programem photorec. Jeżeli miałeś włączone gromadzenie zmian w dokumencie Writera, możesz dojść do wersji poprzedniej.
Kłopoty z uciążliwym odzyskiwaniem świadczą, że albo zamykałeś program niepoprawnie (cokolwiek by to znaczyło), albo że dokument był od pewnego czasu uszkodzony (nie wiem przez co ani w jaki sposób), albo że coś jest namieszane w Twojej konfiguracji Writera. Na to trzecie jest prosta rada: zmień nazwę katalogu w którym OOo trzyma Twoją prywatną konfigurację. C:\users\TwojaNazwa\AppData\Roaming\OpenOffice.org. Po uruchomieniu pakiet odtworzy domyślną konfigurację użytkownika. Jeżeli w starym katalogu nie ma nic ważnego (makra, słowniki, ...), możesz go po prostu usunąć.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
chaosarch
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 09, 2013 10:39 am

Re: Auto delte ? Nie wiem jak odzyskać dane :c

Post autor: chaosarch »

dziekuje za odpowiedz :) spróbuje z tym photorec. A jak sprawdzic czy mialem ustawione " gromadzenie zmian ". szukam i znalezc nie moge :)
Open Office 3.3 / Windows 7 ultimate
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Auto delte ? Nie wiem jak odzyskać dane :c

Post autor: Jan_J »

Edycja → Zmiany
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ