MediaMarkt i OpenOffice

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
tdysarz
Posty: 1
Rejestracja: pn lip 30, 2012 7:09 am

MediaMarkt i OpenOffice

Post autor: tdysarz »

Chciałbym poruszyć sprawę, która mnie trochę zaskoczyła podczas mojej ostatniej wizyty w MediaMarkt. Zobaczyłem tam KOMERCYJNĄ (?!) wersję OpenOffice sprzedawaną jako produkt firmy OpenOffice Software (http://openoffice.com.pl/206/openoffice ... _2007.html). W informacjach nt. pakietu przedstawianych przez firmę nie ma wzmianki o jakiejkolwiek współpracy z OpenOffice.org i zasadach na jakich OpenOffice z oprogramowania darmowego stał się oprogramowaniem komercyjnym. Nie ma również informacji, że pakiet jest darmowy nie tylko do użytku domowego, ale w każdym zastosowaniu. Cena pobierana za pakiet w Media Markt nie jest mała (119 PLN). Czy to jest inicjatywa legalna? Czy może zwykłe podkradanie nazwy z nadzieją, że jak coś jest darmowe, to niczyje i nikt się o to nie upomni?
OpenOffice 3.2.0, Linux Ubuntu 10.04
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: MediaMarkt i OpenOffice

Post autor: quest-88 »

Tak, to jest legalne. Każdy może wziąć sobie kod OpenOffice'a, dodać coś od siebie, zaoferować wsparcie i sprzedawać w pudełku. To samo robi firma Ux Systems (ux.pl)
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
ODPOWIEDZ