[FORUM] Kilka luźnych dywagacji

Ogólne pogawędki i dywagacje

[FORUM] Kilka luźnych dywagacji

Postprzez loofice » Pn lut 10, 2014 1:04 am

Mam taką sugestię aby wycofać pole tekstowe odnośnie wersji pakietu oraz systemu z jakiego korzysta user. Możliwe są tylko 4ry wpisy wyświetlane schematami na czerwono w przypadku błędu usera.

Ja - wieloletni user Debiana, nie mogę wpisać swojego rzeczywistego OSa do pola gdyż wyskakuje fault. Jest to niedorzeczne ciut.

===============

Usunięcie LO z UJI:
apt-get purge libre-oficce oddaje błąd iż apt-get nie może odnaleźć pakietu LO/SO.
OpenOffice 2.4 pod Ubuntu 9.04
loofice

Re: [FORUM] Kilka luźnych dywagacji

Postprzez Jan_J » Pn lut 10, 2014 4:31 pm

@ podpis użytkownika
jest to zaszłość, kontrolowana przez administrację serwisu na poziomie internacjonalnym.

@ libre-oficce
jeżeli cytujesz komendę dosłownie (bo niby jak), to rzeczywiście nie ma takiego pakietu ani grupy pakietów.
JJ
LO Still (6.2) ∙ AOO 4.1.7 ∙ Python (3.7|2.7) ∙ Unicode 12 ∙ LATEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Fedora|CentOS|SUSE)
Jan_J

Postprzez Minio » Pn lut 10, 2014 9:51 pm

Jan_J napisał(a):jest to zaszłość, kontrolowana przez administrację serwisu na poziomie internacojnalnym.

Jan chciał przez to powiedzieć, że administratorzy polskojęzycznego forum nie mają na to wpływu. Tak sobie wymyślili włodarze forum OpenOffice.org dawno temu i tak my mamy teraz.

loofice napisał(a):Usunięcie LO z UJI:
apt-get purge libre-oficce oddaje błąd iż apt-get nie może odnaleźć pakietu LO/SO.

Nie istnieje pakiet libre-oficce, ale istnieje pakiet libreoffice — bez kreski (tzw. myślnika, fachowo dywizu), przez jedno „c” ale przez dwa „f”.

Przy czym libreoffice jest pakietem wirtualnym, którego wcale nie musisz mieć zainstalowanego. Jeżeli chcesz usunąć wszelkie pozostałości po LO z systemu, to najłatwiej aptitude:
Kod: Zaznacz cały   Rozszerz widokZwiń widok
aptitude purge '~nlibreoffice.*'
Mój blog o używaniu LibreOffice
LibreOffice 4.2.6, Debian testing amd64
Minio

Postprzez Jan_J » Pn lut 10, 2014 11:34 pm

Minio napisał(a):Jan chciał przez to powiedzieć[...]
Ot, i doczekałem się interpretatorów. Dzięki, Minio. Swoją drogą, mogłem zmniejszyć współczynnik mętności.
JJ
LO Still (6.2) ∙ AOO 4.1.7 ∙ Python (3.7|2.7) ∙ Unicode 12 ∙ LATEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Fedora|CentOS|SUSE)
Jan_J

Powrót do Pogawędki