Otwarcie (zepsutego?) .docx - sprawa życia i śmierci!;(

Ogólne pogawędki i dywagacje
sudione
Posty: 1
Rejestracja: śr lut 15, 2012 4:55 pm

Otwarcie (zepsutego?) .docx - sprawa życia i śmierci!;(

Post autor: sudione »

Witam serdecznie!
Mam dość duży problem. Żona znajomego pisze pracę licencjacką w MS WORD 2007 i niestety coś pomieszała i nie da się go już otworzyć!:( Wyskakuje komunikat "ponieważ są problemy z jego zawartością". Oto pełny komunkat -> kliknij tutaj.
Jeżeli ktokolwiek umie go otworzyć, przekonwertować lub w jakikolwiek sposób odczytać będę BARDZO wdzięczny, bo dla znajomej to być albo nie być w pracy, a czasu na rozpoczęcie pisania licencjatu już niestety nie ma.:(
Oto plik -> Kliknij tutaj lub kliknij tutaj.
HASŁO: ewa
Mój e-mail: sudione[małpa]interia[kropka]pl
Z góry BARDZO DZIĘKUJĘ za jakąkolwiek pomoc, bo sprawa to jest być albo nie być w pracy dla tej osoby!:(
OpenOffice 3.3 na Windows 7
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Otwarcie (zepsutego?) .docx - sprawa życia i śmierci!;(

Post autor: Jan_J »

Twój plik nie jest ani w formacie doc, ani docx.
Narzędzie do rozpoznawania formatów zapisu, program file, istniejące w każdym systemie uniksowym, określa go jako " Composite Document File V2 Document".
Jest to wewnętrzny format Microsoftu, używany m.in. w plikach Thumbs.db zawierającymi metainformację dot. zawartości folderu z plikami graficznymi.
Nic nie umiem powiedzieć na temat przyczyn powstania zapisu w tym formacie ani sposobu jego odczytania. Może praktycy obznajomieni z formatami Microsoftu coś poradzą.
Możliwe jest też, że Twój plik jest de facto w innym formacie, a tylko file postrzega go jako cdf v2. Jednak szansa na to jest niewielka, jako że w binarnym podglądzie rozpoczyna się nieomal identycznie jak Thumbs.db.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Raknor
Posty: 509
Rejestracja: pt lut 19, 2010 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Otwarcie (zepsutego?) .docx - sprawa życia i śmierci!;(

Post autor: Raknor »

Podobny komunikat widziałem, gdy osoba zapisywała dokument na pendrive i wyciągnęła pendrive bez "usuń bezpiecznie urządzenie". Spowodowało to, że plik nie był rozpoznawany.
Może spróbuj użyć tego -> http://www.filerepair1.com/
LibreOffice 5.1.6 (64bit)
Kubuntu 16.04 (64bit)
Wszelkie uwagi lub chęć udziału przy polonizacji LibreOffice proszę kierować na adres: pol_lo at pro.wp.pl
Abdizriel
Posty: 1
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 10:34 am

Re: Otwarcie (zepsutego?) .docx - sprawa życia i śmierci!;(

Post autor: Abdizriel »

Mi niestety nie pomogło rozwiązanie Raknor'a, macie jakieś inne pomysły?
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Otwarcie (zepsutego?) .docx - sprawa życia i śmierci!;(

Post autor: Jan_J »

Sprawdzić jaki jest naprawdę format pliku. Dokument Docx *musi* być zip-em.

Jest realna szansa, że nic nie pomoże. Wtedy pozostaje nauczka: archiwizuj.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
mikolajdrew
Posty: 2
Rejestracja: pn paź 08, 2012 2:36 pm

Re: Otwarcie (zepsutego?) .docx - sprawa życia i śmierci!;(

Post autor: mikolajdrew »

Ja miałem bardzo podobny problem... komunikat był ten sam tylko, że plik nie otwierał się na moim komputerze ;/na innych komputerach nie było problemu z jego otworzeniem. możecie wyjaśnić mi dlaczego tak się stało?
Openoffice 3.3.0, Windows 7
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Otwarcie (zepsutego?) .docx - sprawa życia i śmierci!;(

Post autor: Jan_J »

Sądzę, że to nie Twój komputer i reszta świata rozumieją plik inaczej, tylko że używacie różnych programów.Jedno z możliwych wyjaśnień jest takie:
dokument Docx jest plikiem zip z całą chmarą plików i katalogów. Format zakłada, że pewien konkretny plik jest spakowany jako pierwszy w kolejności. Jeżeli tak nie jest, rygorystyczne przestrzeganie formalnych zasad skutkuje wykryciem niezgodności. Jednaj gdyby patrzeć tylko na nazwy i zawartość plików, a nie na kolejność w archiwum, być może wszystko byłoby w porządku.

Więcej: http://forum.openoffice.org/pl/forum/vi ... 384&p=5019. Może być 1001 innych powodów.

Tyle o docx-u, czyli o xml. Na binarnych doc-ach ani Compound Document Format nie znam się. I dobrze. Nie używam i radzę nie używać, narażając się na śmieszność.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ