OpenOffice a Symfonia

Ogólne pogawędki i dywagacje
Memory
Posty: 2
Rejestracja: czw lis 17, 2011 11:57 pm

OpenOffice a Symfonia

Post autor: Memory »

Niestety w pracy wykorzystuję Symfonię Kadry i Płace. Kupiłem nowe kompy - bez produktu MS i mam problem. Symfonia nie generuje raportów do OO. Czy ktoś z
Was może pomóc mi? Generalnie chodzi o to abym mógł wygenerować np. Zaświadczenie o zatrudnieniu do edycji. Symfonia korzysta z szablonów Worda.
OpenOffice 3.3.0 na Windows Vista / 7
Jactra
Posty: 257
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 8:51 am

Re: OpenOffice a Symfonia

Post autor: Jactra »

Obawiam się, że raczej nikt Ci nie pomoże.
Symfonia (Sage) współpracuje tylko i wyłącznie z MS Office, W wymaganiach systemowych Symfonii na stronie Sage jest to podane.
Z LibreOffice/OpenOffice na pewno działa Comarch OPTIMA (wystarczy podać ścieżkę do OpenOffice/LibreOffice).
Nie wiem, czy też nie RAKS. Ale nie jestem pewny.
LibreOffice 5.0.2 /Vista Bussines
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: OpenOffice a Symfonia

Post autor: Astur »

Sage (producent Symfonii) jest autoryzowanym partnerem Microsoftu i wiążą go z nim umowy partnerskie, których natura jest tajna. Jednak z polityki autoryzowanych partnerów Microsoftu wynika, że są zobowiązani do promowania jedynie słusznych produktów...
Szablony Worda można zaimportować do OpenOffice:
  • Plik -> Kreatory -> Konwerter dokumentów
Samą Symfonię można przerobić (plik konfiguracyjny) tak, aby korzystała z OpenOffice, jest to jednak związane z naruszeniem licencji. Producent Symfonii zaś, idzie tutaj w zaparte.
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
Jactra
Posty: 257
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 8:51 am

Re: OpenOffice a Symfonia

Post autor: Jactra »

Astur pisze:Sage (producent Symfonii) jest autoryzowanym partnerem Microsoftu i wiążą go z nim umowy partnerskie, których natura jest tajna. Jednak z polityki autoryzowanych partnerów Microsoftu wynika, że są zobowiązani do promowania jedynie słusznych produktów...
Szablony Worda można zaimportować do OpenOffice:
  • Plik -> Kreatory -> Konwerter dokumentów
Samą Symfonię można przerobić (plik konfiguracyjny) tak, aby korzystała z OpenOffice, jest to jednak związane z naruszeniem licencji. Producent Symfonii zaś, idzie tutaj w zaparte.
Comarch też jest autoryzowanym partnerem MS, rozprowadza ich produkty, a pomimo tego mogli Optimę zrobić tak, że użytkownik ma możliwość wyboru. Standardowe wydruki są w .rtf lub/i xls, ale można zmienić wydruk z "winword" na ścieżkę do OpenOffice/LibreOffice. I wtedy zamiast w MS Office wszystko otwiera się automatycznie ww OO/Libre.
Jak się chce to można.
LibreOffice 5.0.2 /Vista Bussines
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: OpenOffice a Symfonia

Post autor: Astur »

To możliwe. Mój ostatni kontakt z Symfonią miał miejsce ponad 5 lat temu. Od tamtego czasu mogło się wiele zmienić.
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
ODPOWIEDZ