obróbka zdjęć oraz wklejanie obiektow ze schowka

Użytkowanie pakietu jako całości
grzechu1978
Posty: 1
Rejestracja: wt gru 08, 2020 7:13 pm

obróbka zdjęć oraz wklejanie obiektow ze schowka

Post autor: grzechu1978 »

Witam, proszę o pomoc, mam dwa problemy, które nie mogę sam rozwiązać.

1. na moim swieżo kupionym lapku z W10 nie mogę bezpośrednio wklejać zdjęć ze schowka do writera lub impress. muszę najpierw zapisać grafikę a następnie wstawić obraz używając menu wstaw obiekt. Na starym lapku z W7 wklejam wszystko bezproblemowo. czy to jest kwestia jakiś zabezpieczeń?? szukalem po opcjach ale nic nie znalazlem.

2. jak zrobić ramki zdjęć takie jak z załacznika?? pamiętam, że były gdzieś schematy tych ramek, ale również nie mogę nigdzie tego znaleść.
dzięki za pomoc
Załączniki
przyklady ramek.png
przyklady ramek.png (122.17 KiB) Przejrzano 3992 razy
OpenOffice 4.8 na Windows10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2238
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: obróbka zdjęć oraz wklejanie obiektow ze schowka

Post autor: Jermor »

Odpowiedź do pkt. 1. Z nieznanych mi powodów obserwuję takie samo zjawisko u siebie, i dotyczy ono wstawiania skopiowanych tekstów. Zresztą taki sam problem zgłosił już GrzegorzB w poście https://forum.openoffice.org/pl/forum/v ... f=8&t=5310
Co ciekawe to zjawisko nie występuje stale i czasami kopiowanie się udaje.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Rafkus
Posty: 513
Rejestracja: czw kwie 12, 2018 10:26 pm

Re: obróbka zdjęć oraz wklejanie obiektow ze schowka

Post autor: Rafkus »

Problemy z wklejaniem były też tu:
https://forum.openoffice.org/pl/forum/v ... f=9&t=5479
I jakoś rady na to nie ma...
LibreOffice 7.4.6 (preferowany) oraz OpenOffice 4.1.6. Widows 10
OpenOffice 4.1.3. oraz Libre 4.2.5.2 Windows XP
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: obróbka zdjęć oraz wklejanie obiektow ze schowka

Post autor: Jan_J »

W obu cytowanych wątkach (https://forum.openoffice.org/pl/forum/v ... f=8&t=5310 oraz https://forum.openoffice.org/pl/forum/v ... f=9&t=5479) chodzi o kopiowanie grafik z przeglądarki WWW. Nie wiadomo, skąd bierze grafikę @grzechu1978. „Czystą” grafikę bitmapową wstawi do schowka edytor albo przeglądarka grafiki, nawet systemowy Paint.

Spodziewam się, że problem jest związany z negocjowaniem zawartości schowka przez aplikacje. Nie wiem, czy Windows 10 wprowadził tu jakieś zmiany. Sprawdzić nie mogę: w domu używam CentOS 7, a w pracy CentOS 8.

Pobieżnie przeszukałem bazę błędów https://bugs.documentfoundation.org/ ze względu na słowa `clipboard` `paste` oraz `image`. Nic ciekawego nie znalazłem; może to niezgłoszony błąd? a może trzeba uważniej szukać?
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2238
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: obróbka zdjęć oraz wklejanie obiektow ze schowka

Post autor: Jermor »

Jan_J pisze:Spodziewam się, że problem jest związany z negocjowaniem zawartości schowka przez aplikacje
To bardzo prawdopodobna przyczyna. Teraz, przed chwilą, skopiowałem fragment twojego postu, czyli tylko tekst, i spróbowałem wkleić go do Writera LO. Jedna próba się powiodła, druga już nie. Ta sama zawartość daje się jednak wkleić bez problemu do Writera AOO, Worda czy notatki w Outlook-u.
Ponadto występuje okres kiedy nie pojawiają się żadne problemy z kopiowaniem.
Oprócz problemu z kopiowaniem ze strony internetowej, dość często nie udaje mi się skopiować kawałka arkusza Calc z AOO do takiego samego w LO.
Tak naprawdę to nie można ustalić żadnych zależności związanych z tym zjawiskiem, w związku z tym nie bardzo wiadomo jak to opisać.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Adam116
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 15, 2024 5:06 pm

Re: obróbka zdjęć oraz wklejanie obiektow ze schowka

Post autor: Adam116 »

Cześć!
Co do pierwszego problemu, to może być kwestia ustawień zabezpieczeń lub uprawnień w systemie Windows 10. Spróbuj uruchomić programy (Writer, Impress) jako administrator, klikając prawym przyciskiem myszy na ikonę programu i wybierając opcję "Uruchom jako administrator". Jeśli to nie pomoże, sprawdź ustawienia bezpieczeństwa w systemie.

Co do drugiego problemu, chodzi ci o dodawanie efektownych ramek do zdjęć w programie Writer lub Impress? Możesz to zrobić poprzez dodanie kształtu, który będzie pełnił rolę ramki. Kiedy dodasz kształt (np. prostokąt), możesz dostosować jego kolor, grubość obramowania itp. Następnie wstaw zdjęcie do środka tego kształtu. To pozwoli ci uzyskać efekt ramki wokół zdjęcia.
Pozdrawiam, Adam :D
ODPOWIEDZ