Utrata pracy magisterskiej - pilnie proszę o pomoc!

Użytkowanie pakietu jako całości
Valf
Posty: 5
Rejestracja: pn paź 17, 2016 2:29 pm

Utrata pracy magisterskiej - pilnie proszę o pomoc!

Post autor: Valf »

Witam,
piszę pracę magisterską i przez brak zasilania coś się stało z plikiem i wyskakuje mi
"Plik dokumentu "blabla.odt" został zablokowany przed edycją przez: Nieznany użytkownik
Otwórz dokument w trybie tylko do odczytu lub otwórz kopię dokumentu w trybie do edycji".

Uprzedzając pytania: tak, mogę kliknąć prawym i "Przywróć poprzednią wersję", ale jest tam wersja sprzed dwóch tygodni,
co mi nic nie da, bo specjalnie rzuciłem pracę, żeby zdążyć z obroną (bo mam nóż na gardle), więc duuużo od tego czasu bym stracił.
Zapisywałem dzisiaj jeszcze o 10.30, bo parę razy mi się już zdarzyło stracić zasilanie (brak baterii do laptopa).

Widziałem wątek:
https://forum.openoffice.org/pl/forum/v ... php?t=1244,

i mam plik ~lock z dzisiejszą datą, ale nie wiem co z nim zrobić, usunąć?? boję się trochę. (przeniosłem plik do kosza, nie pomogło)
Posiadam wersję OpenOffice 4.1.1, Win 7 64.

Czy jest szansa to odzyskać?? Bardzo proszę o pomoc.
OpenOffice 4.1.1 na Windows 7 64
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Utrata pracy magisterskiej - pilnie proszę o pomoc!

Post autor: quest-88 »

Widziałem wątek:
https://forum.openoffice.org/pl/forum/v ... php?t=1244,

i mam plik ~lock z dzisiejszą datą, ale nie wiem co z nim zrobić, usunąć?? boję się trochę. (przeniosłem plik do kosza, nie pomogło)
A dlaczego miałbyś nie móc go usunąć? To tylko plik blokady. Rozumiem, że blokadę usunąłeś, ale dokument po awarii zasilania stracił sporą część treści? Jeśli tak, to pozostaje Ci odzyskać plik programem typu TestDisk. Zanim to zrobisz, zrób sobie kopię tego co ci zostało.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Valf
Posty: 5
Rejestracja: pn paź 17, 2016 2:29 pm

Re: Utrata pracy magisterskiej - pilnie proszę o pomoc!

Post autor: Valf »

Właśnie nie wiedziałem co to za plik. Usunąłem, nie pomogło, uruchamiając plik wyskakuje 10 stron "##################################". Ściągnąłem Testdisc. Ale jak czytam wszędzie, to jest do odzyskania całych partycji. Da się przy jego pomocy odzyskać pojedynczy plik? Nie bardzo wiem jak go użyć...
OpenOffice 4.1.1 na Windows 7 64
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Utrata pracy magisterskiej - pilnie proszę o pomoc!

Post autor: quest-88 »

Spróbuj może którego z tych narzędzi:
https://www.lifewire.com/free-data-reco ... ls-2622893
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Jan_J
Posty: 4557
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Utrata pracy magisterskiej - pilnie proszę o pomoc!

Post autor: Jan_J »

Rozpowszechniany razem z TestDisk-iem PhotoRec jest narzędziem do odzyskiwania danych z niezajętych obszarów nośnika -- w szczególności z usuniętych plików. Pracuje ono w oknie tekstowym. Prosi o wskazanie woluminu/partycji, kilku szczegółów dotyczących trybu pracy oraz katalogu na innym nośniku, do którego będą kopiowane wyniki.
W przypadku konieczności odzyskania utraconego pliku czas może być krytyczny. Jeżeli mówimy o dysku systemowym, na którym cały czas coś jest zapisywane: jakieś logi, pliki tymczasowe itp., szanse powodzenia maleją z każdym zapisem.
JJ
LO (7.6) ∙ AOO (4.1) ∙ Python (3.11|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Valf
Posty: 5
Rejestracja: pn paź 17, 2016 2:29 pm

Re: Utrata pracy magisterskiej - pilnie proszę o pomoc!

Post autor: Valf »

wszystko super, ale nie wiem co tu zrobić... bo próbowałem juz tego uzywacL
Załączniki
14794177_1129563657126670_837026225_n.jpg
14787597_1129561783793524_1118680441_o.jpg
OpenOffice 4.1.1 na Windows 7 64
Valf
Posty: 5
Rejestracja: pn paź 17, 2016 2:29 pm

Re: Utrata pracy magisterskiej - pilnie proszę o pomoc!

Post autor: Valf »

to jest dla mnie jakaś totalna abstrakcja. znam dokładne miejsce tego dokumentu, ale nie odnajduję się w tym. Próbuję z tego korzystać - http://traxter-online.net/testdisk-phot ... ie-danych/ ale to mnie chyba przerasta :P a ingerowałem w plik najmniej jak się dało, żeby własnie dać szanse tego typu programowi
OpenOffice 4.1.1 na Windows 7 64
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Utrata pracy magisterskiej - pilnie proszę o pomoc!

Post autor: quest-88 »

Na tych zrzutach nic nie widać...

Wprowadziłem Cię w mały błąd, ale Jan już mnie sprostował. Z tego duetu (Testdisk & PhotoRec) wybierz PhotoRec, który umożliwia odzyskiwanie nie tylko zdjęć. Tutaj masz przystępną instrukcję.

http://www.s-aint.net/tag/photorec/
http://www.mamkomputer.info/testdisk-ph ... -partycji/

Wcześniej w opcjach skanowania odznacz wszystkie typy plików i pozostaw tylko ODT. W innym przypadku program będzie szukał kopii wszystkich możliwych plików.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Utrata pracy magisterskiej - pilnie proszę o pomoc!

Post autor: Astur »

Jak się przymierzamy do odzyskania przypadkowo skasowanego pliku, to najlepiej jest zamknąć komputer, którym plik został utracony, a wszystkie narzędzia do odzyskiwania przygotować w innym komputerze.
Najlepsze narzędzia to takie, które można uruchomić nie angażując systemu, czyli z bootującego CD lub USB.
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
Valf
Posty: 5
Rejestracja: pn paź 17, 2016 2:29 pm

Re: Utrata pracy magisterskiej - pilnie proszę o pomoc!

Post autor: Valf »

Dzięki wam bardzo! Dużą część odzyskałem, resztę przy whisky dopisałem, pracę do promotora właśnie wysłałem. Trzymajcie kciuki i niech Bóg ma mnie w opiece, bo nie wiem co za bzdury tam powymyślałem. ;D Pozdrawiam :)
OpenOffice 4.1.1 na Windows 7 64
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Utrata pracy magisterskiej - pilnie proszę o pomoc!

Post autor: quest-88 »

Czyli PhotoRec dał radę? To podziel się dokładnym rozwiązaniem, tak aby inni użytkownicy też mogli skorzystać. :-)
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
ODPOWIEDZ