Wolne otwieranie plików OpenOffice z dysku sieciowego

Użytkowanie pakietu jako całości
Vielebny2000
Posty: 1
Rejestracja: pn lut 09, 2015 5:47 pm

Wolne otwieranie plików OpenOffice z dysku sieciowego

Post autor: Vielebny2000 »

Witam
Problem jest następujący - jeśli otwieram pliki Writer'a czy Calc'a z dysku lokalnego idzie błyskawicą. Jeśli chcę to zrobić ze zmapowanego dysku sieciowego (Iomega EZ Media) to program zawiesza się na logo Open Office'a, w oknie katalogu z którego otwieram plik idzie zielony pasek po ścieżce dostępu jakby odczytu/odświeżenia zawartości katalogu i dopiero jak to się skończy to jeszcze trzeba poczekać chwilę czy dwie i otwiera się plik w OpenOffice - trwa to strasznie długo, 2 do 3 minut spokojnie. Nie ma tego problemu z PDF czy innymi plikami. Plik mogę też skopiować np. na pulpit (w mgnieniu oka) i wtedy można go otworzyć błyskawicznie. Pliczki mają po parędziesiąt/paręset kilobajtów więc żadne kobyły. Wyłączyłem kompletnie antywirus - nadal to samo.
Co można z tym zrobić?
Pozdrawiam!
OpenOffice 4.1.1 na Win7
wp3fg4
Posty: 4
Rejestracja: pt cze 05, 2015 11:10 pm

Re: Wolne otwieranie plików OpenOffice z dysku sieciowego

Post autor: wp3fg4 »

Jak dla mnie wyłącznym problemem jest szybkość sieci lub serwera sieciowego. EWIDENTNIE jest to coś nie tak.
W normalnych warunkach nie ma to żadnej różnicy, prędkość fast ethernet jest i tak wiele szybsza niż libreoffice/openoffice ładuje pliki.

Czy sprawdziłeś wydajność sieci i serwera plików.
Może się myle, ale w/g mnie nie tu leży problem.
freebsd, windows 7
openoffice 4.1.1, libreoffice 4.0.3-4.3.6.2,
ODPOWIEDZ