[SOLVED] Nie daje się na stałe ustawić miejsca zapisu

Użytkowanie pakietu jako całości

[SOLVED] Nie daje się na stałe ustawić miejsca zapisu

Postprzez Marcin GBF » Pt paź 31, 2014 12:22 pm

Witam,

Kilka razy w OO Writer robiłem: Narzędzia --> Opcje --> OpenOffice --> Ścieżki --> Moje dokumenty Edytuj i ustawiałem na C:\. No i nic. Ciągle przy zapisywaniu domyślnie wyskakuje, że chce zapisać w miejscu, gdzie zapisywał poprzednio. Wcześniej katalogiem był My Documents.

Robiłem tak jak było w tym miejscu: https://forum.openoffice.org/en/forum/viewtopic.php?f=6&t=49416 . No i dalej tak jak było.

A może to jest gdzieś ustawiane w Windowsie, a nie w Open Office. Ma ktoś taką wiedzę ??

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano So lis 08, 2014 12:20 am przez Marcin GBF, łącznie edytowano 1 raz
OpenOffice 4.1.1 Windows 7
Marcin GBF

Re: Nie daje się na stałe ustawić miejsca zapisu

Postprzez Astur » Pn lis 03, 2014 10:51 pm

Zgodnie z informacją w Pomocy, ścieżka ustawiana w:
Narzędzia --> Opcje --> OpenOffice --> Ścieżki --> Moje dokumenty
...służy do wskazania domyślnego katalogu zawierającego dokumenty w twoim systemie

Oznacza to, że program będzie otwierał ten katalog po użyciu przycisku Otwórz i proponował zapisywanie do niego nowych plików.

Natomiast istniejący plik będzie zapisywany w tym katalogu, w którym został otworzony. Jeżeli chcesz, aby był zapisywany do innego katalogu, najlepiej przenieś go do niego przed otwarciem w programie.
LibreOffice Still

Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Astur

Postprzez Marcin GBF » So lis 08, 2014 12:19 am

No tak. Do tej pory odpalałem OO Writer z Menu Start i wtedy tworzyłem nowy dokument. Teraz będę najpierw otwierał odpowiednią lokalizację na dysku, prawy klawisz --> Nowy --> OpenDocument Dokument tekstowy. Dobra rada. Dzięki Astur :super:
OpenOffice 4.1.1 Windows 7
Marcin GBF

Postprzez Jan_J » So lis 08, 2014 1:55 am

Marcin GBF napisał(a):Do tej pory odpalałem OO Writer z Menu Start
Czyli za pomocą pliku lnk. Jeżeli to Twój plik (a jeżeli nie, to co komu szkodzi wstawić własny skrót lnk do Menu Start), to masz władzę nad startową kartoteką bieżącą (Właściwości / Rozpocznij w). I powinno się rozwiązać także na tym poziomie. W końcu po to jest system operacyjny, żeby pomagał w pracy.
JJ
LO 5.4 ∙ AOO 4.1.4 ∙ Python (3.6|2.7) ∙ Unicode 10 ∙ LATEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Fedora|CentOS|SUSE)
Jan_J

Powrót do Inne