[SOLVED] Zachowanie formatowania warunkowego calc -> writer

Użytkowanie pakietu jako całości
Ister
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 16, 2014 9:29 am

[SOLVED] Zachowanie formatowania warunkowego calc -> writer

Post autor: Ister »

Witam
Mam elegancki arkusz z formatowaniem warunkowym. Chciałbym wkleić go do writera jako tabela, z zachowanym tym samym formatowaniem. We writerze nie musi już ono być warunkowe, ale chciałbym przenieść przynajmniej "kolorki" w stanie na moment kopiowania.
Ma ktoś pomysł jak to zrobić? Ręczne zaznaczanie i nadawanie stylów nieszczególnie mi odpowiada. Pewnie sprawę da się załatwić makro, ale "za cienki w uszach" jestem. Jakieś inne propozycje?
Dodam, że rozwiązanie nie musi być super trywialne (skopiuj i wklej używając...), Może wiązać się np. najpierw z utrwaleniem stylów wynikających z formatowania warunkowego jako "niewarunkowe style" w calcu czy inne tym podobne wynalazki. Ale niestety ja póki co rozwiązania nie znalazłem. Żadna z opcji "wklej specjalnie" nie zadziałała, a kilka wysypało mi Librę...
Wszelka porada mile widziana ;-)
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw paź 16, 2014 12:20 pm przez Ister, łącznie zmieniany 1 raz.
LibreOffice 4.2.4.2 (najcz????ciej)
Windows, Linux
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zachowanie formatowania warunkowego calc -> writer

Post autor: Jan_J »

Przy osadzaniu obiektów Calca (Ctrl+C -- Ctrl+V) style warunkowe się importują. No, ale to nie jest “tabela Writera”.
Przy operacji “wklej specjalnie” format HTML zachowuje bieżące style.
Sprawdzałem na LO 4.1, Linux rpm.

PS. Oprócz Formatowania warunkowego istnieje jeszcze mechanizm automatycznego formatowania przez formuły, za pomocą funkcji STYL. Oczywiście można się w nim posługiwać warunkami. Być może w którejś zawikłanej metodzie przenoszenia danych ten sposób zachowa parametry, na których Ci zależy. U mnie działają obydwa.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Ister
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 16, 2014 9:29 am

Re: Zachowanie formatowania warunkowego calc -> writer

Post autor: Ister »

Dzięki.
Po zadaniu pytania zdążyłem wpaść na rozwiązanie z osadzaniem, ale nie zdążyłem tu wrzucić (poszło tylko na stackoverflow.com, żeby nie było ;-) ).
Przy imporcie z użyciem HTML niestety Libre się wysypał.
Formatowanie przez formuły w moim wypadku nie wchodzi w grę, ponieważ komórki zawierają wartości. A w zasadzie inaczej - oczywiście wchodzi, ale wymagałoby całkiem sporo dodatkowej roboty (najprościej chyba założyć extra arkusz, który służyłby do wyświetlania).
Na chwilę obecną mam zamiar posłużyć się osadzaniem. Sformułowanie "tabela writera" było o tyle nieprecyzyjne, że chodziło mi o to, aby wynik pracy umieścić we Writerze ;-) A w ogóle muszę pomyśleć jak osiągnąć założony efekt bezpośrednio z calca (myślę, że też się jakoś da), ale to temat na osobny wątek 8-)
Jeszcze raz dziękuję za szybką odpowiedź i pozdrawiam.
LibreOffice 4.2.4.2 (najcz????ciej)
Windows, Linux
ODPOWIEDZ