Problem z instalacją

Użytkowanie pakietu jako całości
jpm18
Posty: 1
Rejestracja: pt maja 03, 2013 9:55 am

Problem z instalacją

Post autor: jpm18 »

Nie mogę zainstalować pakietu OpenOffice 3.4.1 na Win 7. Instalacja kończy się na konfiguracji Visual c++2008 Error1935.
OpenOffice 3.4.1. na Windows 7
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z instalacją

Post autor: Jan_J »

Instalujesz pakiet w postaci binarnej (http://sourceforge.net/projects/openoff ... e/download) czy źródłowy do kompilacji (http://www.openoffice.org/download/othe ... tested-sdk)? Jeżeli do używania, wystarczy to pierwsze. MSVC nie jest w ogóle potrzebny.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Raknor
Posty: 509
Rejestracja: pt lut 19, 2010 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z instalacją

Post autor: Raknor »

To może być jakiś konflikt w rejestrze systemowym lub bibliotekach.
Też coś takiego miałem pod Windowsem, od momentu gdy zainstalowałem Visuala.

Sugestie:
1. Jeśli odinstalowałeś Visuala, to pewnie jakieś wpisy zostały w rejestrze, które trzeba usunąć.
2. Brak wgranej jakiejś łatki do NET framework, która naprawia ten problem.
LibreOffice 5.1.6 (64bit)
Kubuntu 16.04 (64bit)
Wszelkie uwagi lub chęć udziału przy polonizacji LibreOffice proszę kierować na adres: pol_lo at pro.wp.pl
pawelwg
Posty: 2
Rejestracja: pt sie 23, 2013 3:58 pm

Re: Problem z instalacją LO 4.1.04

Post autor: pawelwg »

Mam problem z instalacją (standardową) programu LibraOffice 4.1.0.4

Ściągnąłem plik instalacyjny LibreOffice_4.1.0_Win_x86.msi (mam Windows XP SP3). Po jego uruchomieniu pojawia się kreator instalacji, gdzie wybieram instalację standardową. Wówczas pojawiał się komunikat, że program DEP, aby pomóc w ochronie komputera program WINDOWS zamknął ten program.
Wyłączyłem więc DEP dla wszystkich programów i wówczas otrzymuję komunikat, że aby pomóc w ochronie komputera program WINDOWS zamknął ten program.
W tym punkcie kreator instalacji kończy pracę.
Co z tym zrobić i jaka jest tego przyczyna.
Inne programy instaluję bez problemu.
LibraOffice 4.1.04 na Windows XP SP3
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Problem z instalacją

Post autor: quest-88 »

Masz aż taki bałagan w systemie? Spróbuj w trybie awaryjnym, bo trudno mi uwierzyć w całkowite wyłączenie DEP-a.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
pawelwg
Posty: 2
Rejestracja: pt sie 23, 2013 3:58 pm

Re: Problem z instalacją

Post autor: pawelwg »

quest-88 pisze:Masz aż taki bałagan w systemie? Spróbuj w trybie awaryjnym, bo trudno mi uwierzyć w całkowite wyłączenie DEP-a.

Albo zupełnie nie rozumiem twojej powyższej odpowiedzi, albo wskazywałaby ona na niepełna twoją wiedzę nt. w którym zabierasz głos:-
1.dlaczego niby miałbym mieć jakiś nadzwyczajny bałagan w systemie (inne programy instalują się bez problemów i nie ma żadnych objawów nieprawidłowej pracy PC-ta),
2. co jest nadzwyczajnego w całkowitym wyłączeniu DEP-a, skoro, przy przerwaniu instalacji Libraoffice pokazał się (tak jak to w moim poprzednim poście pisałem) komunikat o zamknięciu pracy komunikatora instalacji przez DEP, w którym to komunikacie m.in. był wykaz programów, nad którymi nadzór sprawował tenże DEP (z możliwością ich odhaczania). Całkowite odłączenie DEP możliwe jest np. poprzez Panel Sterowania-System- itd.
W moim przypadku odhaczony był pierwotnie Windows Instalator i tez nie pomogło,- DEP własnie jego zamykał.

Podobny problem (bez rozwiązania) dla OO opisany jest w tym forum tutaj:
http://forum.openoffice.org/pl/forum/vi ... f=30&t=970
LibraOffice 4.1.04 na Windows XP SP3
ODPOWIEDZ