Raport oraz łączenie kwerend

Użytkowanie programu bazodanowego
eSBe
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 03, 2011 5:58 pm

Raport oraz łączenie kwerend

Post autor: eSBe »

Witam,
mam sprawdzian z baz danych, ale niestety natrafiłem na pewne problemy. Mam stworzyć raport, polecenie brzmi: "- na podstawie kwerendy ZAPYTANIE4, ale WYŁĄCZNIE z polami: Nazwisko i zd3 do zd5. Raport posortuj kolejno wg klasy, nazwiska. Układ pionowy." W raporcie jest tylko umieszczone Nazwisko, zd3 do zd5 a sortować mam według klasy(nie ma jej w raporcie) i nazwiska, próbowałem znaleźć odpowiednią opcję, ale niestety bezskutecznie. Czy ktoś wie(przypuszczam, ze jest to banalny problem) jak to zrobić?
Mój kolejny problem ma bardziej ogólny charakter. Dostaliśmy tabelę, zaimportowaliśmy ją do Calca a później robiliśmy kwerendy, raporty i formularze...
Na końcu mamy odpowiedzieć na następujące pytanie:
a) Ile osób uczy się w technikum?
b) Ile jest osób o nazwisku na literę "A"?
c) Ile osób spełnia warunki kwerendy KWE2 i ZAPYTANIE2?
Jak najsprawniej znaleźć odpowiedzi? Co do ad.a to myślę że można po prostu w Calcu wyliczyć to przy pomocy odpowiedniej funkcji, ale czy o to chodzi prowadzącemu ćwiczenia? Co do ad.b to brak mi sensownych pomysłów, a jeżeli chodzi o podpunkt c to jedyny pomysł polega na stworzeniu kolejnej kwerendy w której połączę warunki z obu kwerend, ale przypuszczam, że istnieje lepsze rozwiązanie. Wiecie jak to szybko i sprawnie zrobić?
Pozdrawiam
eSBe
OpenOffice3.2 na Windows XP
ODPOWIEDZ