Raport - obrazek jak tło

Użytkowanie programu bazodanowego
krzys59
Posty: 78
Rejestracja: pt cze 19, 2009 2:59 pm

Raport - obrazek jak tło

Post autor: krzys59 »

Chciałbym wstawić w raporcie tło, w formie obrazu. Pola raportu chcę posadowić w niektórych miejscach obrazu z tła. Wstawić obrazek potrafię, ale jak go zmusić żeby był tłem? Tego nie wiem. Jak wstawiam następnie jakieś pole do raportu to za każdym razem ląduje mi poza obrazkiem, a jak chcę wymusić położenie w zakresie obrazka to dostaję komunikat że miejsce jest zajęte przez inny formant.
Czy da się to jakoś prosto zrobić? Tło byłoby czymś w rodzaju znaku wodnego na całej stronie raportu.
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Raport - obrazek jak tło

Post autor: Astur »

Jedyny sposób, jaki przyszedł mi na myśl, to podział obrazka na kilka części, których krawędzie będą rozmyte do koloru tła raportu. Po ich odpowiednim wstawieniu wytworzy się złudzenie, że etykiety i pola danych wchodzą na obrazek.
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
Arghil
Posty: 112
Rejestracja: sob lip 04, 2009 7:39 pm
Kontakt:

Re: Raport - obrazek jak tło

Post autor: Arghil »

Jeśli raport tworzyć za pomocą nowszej metody - Sun Report Builder to raczej nie da się.
W starszej metodzie (na bazie OOWritera), można poprzez - obrazek - PPM -> Opływanie -> W tle.
LibreOffice || Microsoft Office
krzys59
Posty: 78
Rejestracja: pt cze 19, 2009 2:59 pm

Re: Raport - obrazek jak tło

Post autor: krzys59 »

Szkoda, myślałem że głupi jestem, że nie potrafię takiego czegoś zrobić, ale wychodzi że tak źle ze mną nie jest :bravo:
No nic, trzeba zmienić koncepcję.
ODPOWIEDZ