Uszkodzenie pliku bazy

Użytkowanie programu bazodanowego
empe
Posty: 6
Rejestracja: wt lip 28, 2009 9:47 pm

Uszkodzenie pliku bazy

Post autor: empe »

Witam
Mam taki problem: nie zrobiłem sobie kopi zapasowej bazy i nagle podczas użytkowania plik się zamknął i nie mogę już tej bazy otworzyć.....jest plik lck i przy otwarciu wyskakuje okienko z wyborem czcionki......a potem plik tekstowy.......

czy to już po mojej bazie.....czy da się to odzyskać???
Awatar użytkownika
mitek
Posty: 69
Rejestracja: czw lip 15, 2010 11:52 pm

Re: Uszkodzenie pliku bazy

Post autor: mitek »

niestety tez mi się tak zdarzyło i nie udało mi się nic odzyskać na szczęśćcie dopiero robię testy więc nic ważnego nie straciłem.

zauważyłem że jak kliknie się w trzy kropeczki :alarm: (...) przykład formatu :alarm: podczas edycji program się wiesza więc nie polecam tego klikać :/
LibreOffice 6.1.2.1 na Windows 10
Arghil
Posty: 112
Rejestracja: sob lip 04, 2009 7:39 pm
Kontakt:

Re: Uszkodzenie pliku bazy

Post autor: Arghil »

empe pisze:Witam
Mam taki problem: nie zrobiłem sobie kopi zapasowej bazy i nagle podczas użytkowania plik się zamknął i nie mogę już tej bazy otworzyć.....jest plik lck i przy otwarciu wyskakuje okienko z wyborem czcionki......a potem plik tekstowy.......

czy to już po mojej bazie.....czy da się to odzyskać???
Plik z rozszerzeniem .lck (np. nazwa.odb.lck) nie jest plikiem z danymi, właściwy plik powinien mieć rozszerzenie .odb (np. nazwa.odb).

W zasadzie OO.org po niepoprawnym zamknięciu, powinien otworzyć się w trybie odzyskiwania dokumentu.
LibreOffice || Microsoft Office
kraf101
Posty: 7
Rejestracja: pn lut 22, 2010 5:08 pm

Re: Uszkodzenie pliku bazy

Post autor: kraf101 »

To się niestety w OOo Base często zdarza. Jeżeli chcecie tego sensownie używać, to musisz olać HSQL i korzystać z serwera Postgresql, Mysql lub innego.
OpenOffice 2.4/3.1 na Ubuntu
ODPOWIEDZ